GKS Tychy - Wisła Płock 2:4

piątek, 12 lipca 2019 18:48
autor: Mateusz Długasiewicz

W drugim meczu kontrolnym rozegranym na głównej płycie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze GKS Tychy ulegli innej drużynie PKO Ekstraklasy, Wiśle Płock 2:4 (0:2). Bramki dla tyszan strzelali po przerwie Sebastian Steblecki i Mateusz Piątkowski.

Po pierwszej połowie dwubramkowe prowadzenie wypracowali sobie zawodnicy Wisły, bowiem na listę strzelców wpisali się kolejno Alan Uryga, wykorzystując dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego, oraz Ricardinho, który nie zmarnował szansy z jedenastu metrów.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza świetnie rozpoczęli drugą połowę i w zaledwie trzy minuty zdołali wyrównać stan meczu. W 53. minucie po indywidualnej akcji futbolówkę w siatce ulokował Sebastian Steblecki, z kolei chwilę później nieporozumienie defensora płocczan z golkiperem wykorzystał doświadczony Mateusz Piątkowski.

W końcówce atmosfera na boisku nieco się zaostrzyła, ale mimo to oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji bramkowych. Niestety w ostatnim fragmencie gole zdobywali już tylko piłkarze Leszka Ojrzyńskiego. W 70. minucie gry mocnym i mierzonym strzałem popisał się Alen Stevanović, a rezultat ustalił - po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym - Olaf Nowak.

Sparingowe gry z Lechem i Wisłą były zwieńczeniem zgrupowania tyszan w Grodzisku Wielkopolskim. W sobotę rano piłkarzy GKS czeka ostatni trening, a następnie powrót do Tychów.

2:4 - Olaf Nowak (78. rzut karny)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - 7. Maciej Mańka (46, 28. Bartosz Szeliga), 10. Marcin Biernat Ż Ż - CZ (81, 18. Kacper Piątek), 77. Marcin Kowalczyk, 4. Ken Kallaste - 18. Kacper Piątek (46, 97. Aleksander Biegański), 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk Ż, 32. Sebastian Steblecki - 29. Mateusz Piątkowski. Trener Ryszard Tarasiewicz.