Lech Poznań - GKS Tychy 3:1

piątek, 12 lipca 2019 12:54
autor: Mateusz Długasiewicz
W pierwszym piątkowym meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy ulegli drużynie Lecha Poznań 1:3 (0:3). Hat-trickiem popisał się napastnik Kolejorza, Timur Żamaletdinow. Honorowego gola dla GKS strzelił natomiast Mathieu Scalet.

22-letni zawodnik Lecha w pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka. W 9. minucie przejął długą piłkę zagraną z głębi pola i mierzonym uderzeniem w okienko pokonał Marka Igaza. Chwilę później rosyjski piłkarz popisał się równie mocnym i precyzyjnym uderzeniem na bramkę GKS, a tuż przed przerwą z bliskiej odległości wykończył akcję na prawej stronie boiska.

Tyszanie - grający w mocno młodzieżowym składzie - po przerwie zdobyli honorowego gola. Jego autorem był testowany napastnik, Mathieu Scalet. 22-letni gracz wykorzystał idealne zagranie Jakuba Piątka i ze spokojem wykończył akcję GKS.

Na prośbę sztabu szkoleniowego Lecha sparing miał charakter zamknięty, dlatego też nie będziemy publikować skrótu wideo tego spotkania. O godz. 16:30 - już na głównej płycie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim - podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zmierzą się z Wisłą Płock.

Lech Poznań - GKS Tychy 3:1 (3:0)