position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Ryszard Komornicki dyrektorem sportowym KP GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 10 lipca 2019 14:21
autor: KP GKS Tychy S.A.
Fot. GKS Tychy

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa, na mocy której w tyskim klubie będzie pracował Ryszard Komornicki. 59-latek został nowym dyrektorem sportowym Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A., który od 1 lipca br. zarządza sekcją piłki nożnej.

Ryszard Komornicki urodził się w Ścinawie. W trakcie piłkarskiej kariery przez dwa sezony występował w GKS Tychy, jednak największe sukcesy święcił w Górniku Zabrze. Przez kilka lat gry w zabrzańskim zespole wywalczył cztery tytuły mistrza Polski oraz Superpuchar. W Ekstraklasie rozegrał 183 mecze i strzelił 35 bramek. Był także reprezentantem Polski, w której wystąpił w 20 spotkaniach, w tym trzech na Mistrzostwa Świata w 1986 roku.

Znaczną część kariery spędził jednak w Szwajcarii, grając m.in. w FC Aarau, gdzie w sezonie 1992/93 zdobył wraz z kolegami tytuł mistrza kraju. W Szwajcarii - w 1998 roku - rozpoczął również karierę trenerską. Tam prowadził takie zespoły jak FC Luzern, FC Aarau, natomiast w Polsce krótko był także szkoleniowcem Górnika Zabrze (dwukrotnie), a także w rundzie wiosennej minionych rozgrywek Siarki Tarnobrzeg. W swoim CV ma także pracę w roli koordynatora ds. szkolenia w akademii Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.

Ryszard Komornicki na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Krzysztofa Bizackiego. Legenda tyskiego klubu pozostanie jednak w strukturach KP GKS Tychy i będzie odpowiedzialny za dział skautingu, czyli poszukiwanie oraz obserwację nowych zawodników.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Radomiak Radom
GKS Jastrzębie
GKS Tychy
Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie Sosnowiec
Chojniczanka Chojnice
Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Wisła Płock
piątek, 12 lipca 2019


GKS Tychy TV

Sparing: Korona Kielce - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies