Korona Kielce - GKS Tychy 2:1

niedziela, 7 lipca 2019 13:42
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu kontrolnym rozegranym na stadionie w Opalenicy piłkarze GKS Tychy ulegli występującej w PKO Ekstraklasie Koronie Kielce 1:2 (0:1). Bramkę dla tyszan zdobył po przerwie Mathieu Scalet, natomiast dla kielczan Michał Żyro i Jakub Piątek, który zaliczył samobójcze trafienie.

W 30. minucie gry podopieczni Gino Lettieriego objęli prowadzenie po szybkim kontrataku. Najpierw długim podaniem ze środka pola wykazał się Oskar Sewerzyński, który na lewym skrzydle znalazł Oktawiana Skrzecza. Ten z kolei wyłożył futbolówkę będącemu w polu karnym tyszan, Michałowi Żyro, który pokonał Marka Igaza.

Po przerwie piłkarze GKS odpowiedzieli golem testowanego napastnika, Mathieu Scaleta. W 53. minucie meczu ofensywne wejście Jakuba Piątka pod pole karne kielczan skończyło się dokładnym dograniem do francuskiego zawodnika posiadającego polskie obywatelstwo, który płaskim strzałem ulokował piłkę w siatce. Kluczową akcję tego pojedynku przeprowadzili jednak zawodnicy Korony. Dośrodkowanie z prawej strony boiska do Żyry próbował blokować starszy z braci Piątek, ale jego niefortunny wślizg spowodował, że piłka wpadła do tyskiej bramki.

Podobnie, jak we wczorajszym sparingu z ŁKS Łódź, drużyna GKS podzielona została na dwie grupy. Większość z graczy rozegrała po 45 minut, a po przerwie na lewym skrzydle wystąpił 23-letni skrzydłowy, Gonzalo Merchán. Hiszpan prawdopodobnie otrzyma jeszcze szansę treningów z zespołem w nadchodzącym tygodniu.

Od piątku na zgrupowaniu w Grodzisku z Trójkolorowymi przebywa Bartosz Szeliga. 26-letni boczny obrońca wziął udział we wczorajszym, popołudniowym treningu, natomiast dzisiaj - przed i w trakcie sparingu - zaliczył jednostkę biegową.

Korona Kielce - GKS Tychy 2:1 (1:0)
1:0 -
Michał Żyro (30.)
1:1 - Mathieu Scalet (53.)
2:1 - Jakub Piątek (84. sam.)

GKS Tychy: I połowa: Marek Igaz - 7. Maciej Mańka, 10. Marcin Biernat, 77. Marcin Kowalczyk, 4. Ken Kallaste Ż - 97. Aleksander Biegański, 14. Dario Krišto, 19. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 32. Sebastian Steblecki - 29. Mateusz Piątkowski. II połowa: Marek Igaz (71, 22. Mateusz Maciejowski) - 2. Jakub Piątek, 34. Mateusz Pańkowski, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys - 18. Kacper Piątek (81, 24. Dominik Połap), 47. Kacper Laskoś, 6. Wojciech Szumilas, 28. Gonzalo Merchán - 9. Dawid Kasprzyk (81, 19. Michał Staniucha), 44. Mathieu Scalet (81, 11. Nikolas Wróblewski). Trener Ryszard Tarasiewicz.