Rezerwy: Przegrana w zaległym meczu z Czańcem

czwartek, 6 czerwca 2019 07:01
autor: Marcin Gołosz
W swoim przedostatnim meczu w tym sezonie tyscy rezerwiści nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki rywalom, zasłużenie przegrywając na ich terenie 3:0. Tym samym w walce o fotel lidera liczą się już tylko dwie drużyny.

Na pierwszą, groźniejszą, akcję przyszło nam poczekać do 10 minuty spotkania, miejscowi wyprowadzili kontrę i gdy wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą to na niesygnalizowany strzał zdecydował się Karcz pokonując ofiarnie interweniującego Odyjewskiego.

W 18 minucie, po drugiej stronie boiska, swojego szczęścia w zamieszaniu pod bramką Majdy próbował Blach, ale piłka minimalnie minęła słupek. Dziesięć minut później na rajd przez połowę boiska zdecydował się Rutkowski, ale jego uderzenie zza pola karnego nie miało prawa zaskoczyć golkipera miejscowych.

Przed końcem pierwszej połowy uderzali jeszcze Szumilas i Blach, ale oba strzały nie znalazły drogi do bramki.

Cztery minuty po zmianie stron refleksem wykazał się Odyjewski broniąc instynktownie uderzenie Boraka. Niestety po kolejnych czterech minutach nasz bramkarz był już bezradny przepuszczając strzał  Karcza i mieliśmy 2:0.

W 73 minucie gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie, Karcz położył Odyjewskiego i techniczną podcinką skierował piłkę w stronę bramki, ale na nasze szczęście na linii końcowej znalazł się Pańkowski, ratując wybiciem swój zespół od utraty gola.

Tyszanie, miejli jeszcze okazję, chociażby na honorowe trafienie, w 82 minucie, Jan Biegański na wysokości 20 metra przerzucił piłkę nad obrońcą i uderzył z powietrza, niestety Majda stał na posterunku.

W 86 minucie wynik meczu ustalił Stróżak, który wykorzystał prostopadłe podanie i strzałem po ziemi wpakował piłke do siatki. - Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty dla układu tabeli jak i dla na moich zawodników ze względu na ciężar mentalny tego meczu. Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie i zasłużenie wygraliśmy – powiedział opiekun gości Maciej Żak.

Tym samym druga z rzędu porażka tyskich rezerw stała się faktem. – Obawiałem się, że przełożenie tego meczu spowoduje zejście z nas ciśnienia. Po wygranej z Bełkiem byliśmy w gazie i tydzień temu tym spotkaniem mogliśmy walczyć o coś więcej, a tak po drodze przydarzyła nam się porażka choć po dobrej grze, a dzisiaj niestety przegraliśmy w słabym stylu – ocenił trener Łukasz Kopczyk.

LKS Czaniec - GKS II Tychy 3:0 (1:0)
1:0
- Karcz (10.)
2:0 - Karcz (53.)
3:0 - Stróżak (86.)

Sędziował:  Rafał Rokosz (Katowice)

GKS II Tychy: 1. Odyjewski - 2. Rutkowski, 19. Kopczyk (46, 15. Bielusiak), 21. Pańkowski, 4. Paluch, 9. Blach, 27. J. Biegański, 11. A. Biegański (46, 16. Kurdziel), 7. K. Kokoszka, 10. Szumilas, 26. Kasprzyk. Trener Łukasz Kopczyk.