position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wielkie odliczanie do Mistrzostw Świata U20

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 16 maja 2019 12:32
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Tyski Sport S.A.

Wielkie odliczanie do największego piłkarskiego święta. Już za osiem dni w Tychach zostanie rozegrany pierwszy mecz Mistrzostw Świat U20. Stadion w poniedziałek został oficjalnie przejęty przez FIFA i PZPN. W tej chwili na obiekcie trwają już ostatnie prace związane z przygotowaniami do inauguracyjnego spotkania.

- Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Nasz zespół stadionowy, który pracuje przy meczach ligowych GKS, jest w 100 procentach zaangażowany w przygotowania. Wokół obiektu zostały już ustawione płoty, z sektora gości zniknęło ogrodzenie, a w tej chwili trwają ostatnie prace związane z  „brandingiem”. Obecnie stadion może przypominać trochę twierdzę, bo wstęp na niego mają tylko i wyłącznie osoby posiadające akredytacje. Priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo- mówi Krzysztof Trzosek, koordynator operacji medialnej na Stadionie Miejskim w Tychach.


WYMIANA MURAWY

W sobotę na Stadionie Miejskim zakończyła się największa operacja związania z wymianą murawy. Została ona przywieziona ze Słowacji. Dostarczyło ją ponad 20 tirów załadowanych w ponad 500 rolek z nową nawierzchnią Co ciekawe około półtorej roku trawa musiała rosnąć.W tej chwili na nowej nawierzchni trwa szereg prac pielęgnacyjnych polegających m.in. na koszeniu, nawożeniu i podlewaniu.
TABLICE INFORMACYJNE


W mieście pojawiły się tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Tablice drogowskazowe informujące o sposobie dojścia i dojazdu do stadionu zostały umieszczone w centrum miasta oraz na ulicach dojazdowych: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej. Wskazują kierunek zarówno dojazdu, jak i pieszego dojścia do stadionu. W sumie jest ich 29.

Tablice zostały umieszczone na ulicach: Beskidzkiej, Niepodległości, Oświęcimskiej, Mikołowskiej, Katowickiej, Starokościelnej, Budowlanych, Bielskiej, Edukacji, Wyszyńskiego, Sadowej, Bibliotecznej i Grota Roweckiego.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA


Posiadacze biletów w dniu danego meczu mogą korzystać z publicznego transportu zbiorowego w Tychach (wszystkie linie) za darmo od 06:00 do 01:00 dnia następnego. W dni niemeczowe bilety normalne-jednorazowe kosztują 3,20 PLN - 20-minutowy przejazd i 3,80 PLN - 40 minutowy przejazd (szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.metropoliaztm.pl). Na stadion bezpośrednio będzie można dojechać  autobusami linii :21; 75; 82; 254; 262; 273; 536; 696, Sz1, Sz4 trolejbusami linii: B; D; E i F oraz specjalnymi liniami uruchomionymi w dni meczowe: S16, S17, S18.

 
ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU:


Podczas turnieju zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. W każdy dzień meczowy ulica Edukacji (odcinek od Grota-Roweckiego do ul. Bielskiej) i ulica Baziowa będą zamknięte 6 godzin przed meczem. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.
 
PARKINGI:

Miasto udostępni bezpłatne parkingi w dniach meczowych :
1. Parking, ul. Starokościelna – parking nad potokiem – 20 autokarów; 250 samochodów osobowych
2. Parking, ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – 150 samochodów.
3. Parking, ul. Edukacji – parking przy Pomniku Walki i Pracy – 30 autokarów;
4. Parking, al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – 300 samochodów osobowych.
Dodatkowe:
* Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – 352 samochodów osobowych.
* Parking wielopoziomowy przy lodowisku (ul. Dąbrowskiego) 322 samochodów osobowych.
Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.
 
DOJAZD NA STADION

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans.

 

BILETY


Pierwszy mecz w Tychach 24 maja – o godzinie 18.00 Katar zmierzy się z Nigerią. 25 maja o 20.30 Argentyna zagra z reprezentacją RPA. Dzień później – 27 maja o 18.00 odbędzie się mecz Kataru z Ukrainą. 28 maja o 20.30 mecz RPA- Korea Południowa. 30 maja o 20.30 Katar zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a 31 maja: Korea Południowa z Argentyną o 20:30. Na wszystkie spotkania można jeszcze kupić bilety pod adresem: FIFA.com/tickets/U20WC. Wejściówek nie będzie można zakupić w kasach Stadionu Miejskiego.

Otwarcie bram na stadion odbędzie się 2 godziny przed każdym meczem.   Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będą  wszystkie służby – policja, straż pożarna i straż miejska oraz ponad 140 wolontariuszy.

TROLEJBUSY BĘDĄ MÓWIĆ PO ANGIELSKU

Wychodząc na przeciw kibicom, którzy przyjadą do Tychów dopingować swoje drużyny z USA, Korei Południowej, Argentyny, RPA, Nigerii czy Kataru podczas Mistrzostw Świata, Tyskie Linie Trolejbusowe wprowadzą na czas turnieju dwujęzyczną identyfikację linii i kierunków w swoich pojazdach.

Tablice kierunkowe w trolejbusach będą wyświetlały nazwy przystanków docelowych po polsku i angielsku. Dodatkowo, wszystkie linie przejeżdżające przez przystanek „Stadion” będą opatrzone piktogramem piłkarza, aby nawet osoby nieznające języka angielskiego łatwo mogły się zorientować, że właśnie ten konkretny trolejbus jedzie w kierunku stadionu.

Oprócz tego zostały przygotowane komunikaty głosowe w języku angielskim, które mają pomóc kibicom w poruszaniu się po mieście. Lektor poinformuje o liniach, którymi można dotrzeć na stadion oraz o przybliżonym czasie dojazdu, a także będzie kierował do dworca kolejowego czy szpitala.
 

 

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Warta Poznań 13
2. Wigry Suwałki 11
3. GKS Bełchatów 10
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 10
5. Miedź Legnica 10
6. Stal Mielec 10
7. Puszcza Niepołomice 10
8. Stomil Olsztyn 10
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 9
10. GKS Tychy 9
11. Sandecja Nowy Sącz 9
12. Radomiak Radom 8
13. GKS 1962 Jastrzębie 7
14. Zagłębie Sosnowiec 7
15. Chojniczanka Chojnice 7
16. Olimpia Grudziądz 6
17. Odra Opole 2
18. Chrobry Głogów 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Chrobry Głogów
czwartek, 22 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Sparing: Korona Kielce - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies