Garbarnia Kraków - GKS Tychy 1:3

sobota, 9 marca 2019 18:57
autor: Mateusz Długasiewicz

W drugim tej wiosny meczu Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zgarnęli pierwsze trzy punkty. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali w Krakowie miejscową Garbarnię 3:1 (1:0). Bramki dla tyszan strzelali Maciej Mańka i po przerwie Mateusz Piątkowski oraz Omar Monterde.

Worek z bramkami tyszanie otworzyli już w 11. minucie gry. Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod nogami Mateusza Grzybka, ten bez namysłu ponownie wstrzelił ją w okolice szesnastki, gdzie przejął ją Monterde i po chwili dograł na 6. metr. Futbolówka po nodze Krzysztofa Kalemby trafiła wprost na głowę Mańki, który skierował ją do siatki.

Choć podopieczni Bogusława Pietrzaka w końcówce pierwszej i na początku drugiej odsłony posiadali optyczną przewagę oraz intensywnie szukali wyrównującej bramki, to w 65. i 67. minucie meczu to Trójkolorowi zdobyli dwa kolejne gole.

Najpierw po dynamicznym wejściu w pole karne faulowany przez zawodnika gospodarzy był Sebastian Steblecki, a szansy z jedenastu metrów nie zmarnował Piątkowski, dla którego było to premierowe trafienie w zielono-czarno-czerwonych barwach. Doświadczony napastnik z kolei asystował przy golu Monterde, kiedy to po kontrataku wystawił piłkę hiszpańskiemu skrzydłowemu, a ten w efektownym sposób "wrzucił" ją do bramki.

W samej końcówce Garbarnia zdobyła honorową bramkę, a w dużej mierze pomógł jej w tym Steblecki. Próbujący wybić futbolówkę po dośrodkowaniu Kalemby z rzutu wolnego, "Stebel" niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Piłkarze GKS nie pozwolili sobie jednak na więcej, dzięki czemu po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z premierowego zwycięstwa w 2019 roku.

Garbarnia Kraków - GKS Tychy 1:3 (0:1)