Widzew Łódź - GKS Tychy 3:2

środa, 13 lutego 2019 15:00
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu kontrolnym rozegranym na boisku MOSiR w Łodzi piłkarze GKS Tychy ulegli miejscowemu Widzewowi 2:3 (2:3). Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie, a na listę strzelców po stronie tyszan wpisali się Omar Monterde i Łukasz Grzeszczyk.

Sparingowe starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po niespełna dziesięciu minutach prowadzili różnicą dwóch goli. Najpierw w 2. minucie gry akcję zawodnika Widzewa z prawej strony pola karnego GKS, strzałem z bliskiej odległości zakończył Konrad Gutowski. Chwilę później o dużym pechu mógł mówić bramkarz tyszan, Konrad Jałocha, którego zaskoczył... wiatr. Futbolówka uderzona przez Łukasza Turzynieckiego zza pola karnego w trakcie lotu zmieniła kierunek i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera Trójkolorowych.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza kontakt złapali w 25. minucie, kiedy to dwójkową akcję Jakub Vojtuš - Omar Monterde zakończył ten drugi, posyłając mierzony strzał tuż przy słupku. Odpowiedź łodzian była jednak natychmiastowa, a mocnym uderzeniem pod poprzeczką popisał się Marcin Pieńkowski. Festiwal strzelecki w pierwszej połowie, i - jak się później okazało - również w tym spotkaniu zakończył Łukasz Grzeszczyk. Kapitan tyszan zaskoczył bramkarza Widzewa... uderzeniem z dystansu.

Przeciwko drugiej drużynie II ligi nie zagrali Hubert Adamczyk (uraz łydki) i Edgar Bernhardt (silne przeziębienie). Obaj zawodnicy do końca tygodnia powinni się jednak pojawić na zgrupowaniu w Spale. Tyszanie udali się na nie bezpośrednio po zakończeniu sparingu. W Centralnym Ośrodku Sportu będą stacjonować do 23 lutego.

3:2 - Łukasz Grzeszczyk (37.)

GKS Tychy: I połowa: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 33. Dawid Abramowicz - 77. Kacper Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde - 9. Jakub Vojtuš.
II połowa: 53. Marek Igaz - 5. Maciej Mańka, 14. Mateusz Pańkowski, 6. Marcin Kowalczyk, 79. Paweł Szołtys - 77. Kacper Piątek (66, 11. Nikolas Wróblewski), 93. Łukasz Bogusławski, 47. Kacper Laskoś, 16. Jakub Piątek, 23. Omar Monterde (78, 19. Michał Staniucha) - 97. Artur Siemaszko. Trener Ryszard Tarasiewicz.