position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Talent Pro: Tyszanie powołani na zgrupowanie w Hiszpanii

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 28 grudnia 2018 11:42
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl

Zawodnicy GKS Tychy - Jan Biegański (rocznik 2002) i Kacper Duda (rocznik 2004) otrzymali powołanie na zgrupowanie Grupy Talent Pro. To nowy projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, w skład którego wchodzą najlepsi zawodnicy z kategorii od U-15 do U-17 w Polsce.

Obóz treningowy dla wyselekcjonowanej Grupy Talent Pro odbędzie się pod okiem selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych, w dniach 7-15 stycznia w hiszpańskiej miejscowości Estepona.

- Największym problemem jest przejście z wieku juniora do seniorów. Młodzi zawodnicy często nie są świadomi tego, co mogą stracić, a co zyskać. Dlatego chcemy tym najlepszym pomóc. Będziemy ich analizowali, dbali o szczegóły, mieli wpływ na aspekty ich rozwoju. Wszystko we współpracy z klubami, ale chcemy, by dodatkowo pracowali nad aspektem fizycznym, motorycznym i mentalnym. Zbyt wielu z nich eliminuje się poprzez nieświadomość - mówił na jednej z konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej, obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-20, Jacek Magiera.

Jan Biegański 4 grudnia skończył dopiero 16 lat, a już ma za sobą debiut w pierwszej drużynie GKS Tychy. W derbowym spotkaniu przeciwko GKS Katowice, rozegranym w rundzie jesiennej, zaliczył nawet kilka minut z opaską na ramieniu, stając się jednocześnie najmłodszym kapitanem w historii klubu. Gra na pozycji środkowego pomocnika.

Z kolei Kacper Duda 1 stycznia skończy 15 lat i również gra na pozycji pomocnika. W tyskim klubie występuje od dwóch sezonów, gdzie trafił ze szkółki GOL Bieruń. Mimo młodego wieku już teraz gra w drużynie U-17 GKS (I liga wojewódzka).

WyszukiwarkaTabela ligowa

Radomiak Radom
GKS Jastrzębie
GKS Tychy
Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie Sosnowiec
Chojniczanka Chojnice
Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Wisła Płock
piątek, 12 lipca 2019


GKS Tychy TV

Sparing: Korona Kielce - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies