position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Pierwsza klasa Esportowa w Tychach

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 4 grudnia 2018 15:01
autor: Krzysztof Trzosek

GKS Tychy jeszcze mocniej otworzył się na Esport i wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 uruchomił pierwszą w Tychach klasę o profilu technik - informatyk z rozszerzeniem Esportu. Na uczniów czekają m.in zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, trening kreatywnego myślenia, programowanie gier, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.

- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki uruchomieniu klasy i zajęciom w naszym Gaming House absolwenci Zespołu Szkół nr 4 będą mieli ułatwione wejście na rynek pracy. Na najbardziej wyróżniających uczniów czekają m.in. możliwości odbycia praktyk w GKS Tychy, udział w projektach sportowych i Esportowych oraz pomoc w realizacji wspólnych eventów- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Wiedze teoretyczną uczniowie zdobywają w szkole, a następnie wykorzystują ją w specjalnym pomieszczeniu dla profesjonalnych graczy. Zajęcia praktyczne odbywają się w Gaming House na Stadionie Miejskim w Tychach. Takim miejscem nie może pochwalić się żaden stadion w Polsce. Lekcje prowadzą eksperci z Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

- Na razie zajęcia teoretyczne i praktyczne są podzielone po równo. Następnie pójdziemy już w kierunku bardziej praktycznych zajęć, zwłaszcza kiedy w drugiej klasie wprowadzimy lekcje z zakresu projektowania i programowania gier elektronicznych- dodaje Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Tychach.

Klasa ma przygotowywać do zawodów o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

- Bazowaliśmy przede wszystkim na zainteresowaniach uczniów. Do tej pory były one niezagospodarowane, a żywiołowo rozwijały się w domach. To są uczniowie, którzy wiele godzin spędzali w domu przed komputerem grając w różne gry. My staraliśmy się nadać temu dodatkowy sens, właśnie poprzez naukę- zaznacza Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

Uczniowie zostaną zaangażowani w realizację dużych projektów w klubie. GKS Tychy do tej pory zorganizował już GKS Tychy FIFA CUP- Wirtualne Derby Śląska czy GKS Tychy Champiopns Hockey Leauge eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów.

W lutym 2017 roku GKS Tychy jako drugi klub w Polsce zakontraktował ezawodnika do rozgrywek FIFA. Ponad rok później została powołana Esportowa Akademia w skład której wchodzi drużyna w Counter-Strike i reprezentant w FIFE. Klub może pochwalić się również w pełni wyposażonym Gaming House.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 48
2. Sandecja Nowy Sącz 38
3. Stal Mielec 37
4. ŁKS Łódź 37
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
6. Puszcza Niepołomice 30
7. Chojniczanka Chojnice 29
8. GKS 1962 Jastrzębie 29
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27
10. Bytovia Bytów 26
11. GKS Tychy 26
12. Odra Opole 23
13. Warta Poznań 23
14. Chrobry Głogów 23
15. Wigry Suwałki 22
16. Stomil Olsztyn 22
17. GKS Katowice 18
18. Garbarnia Kraków 16
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Widzew Łódź - GKS Tychy
środa, 13 lutego 2019


GKS Tychy TV

Muzyczne podsumowanie 2018 roku w GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies