position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Pierwsza klasa Esportowa w Tychach

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 4 grudnia 2018 15:01
autor: Krzysztof Trzosek

GKS Tychy jeszcze mocniej otworzył się na Esport i wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 uruchomił pierwszą w Tychach klasę o profilu technik - informatyk z rozszerzeniem Esportu. Na uczniów czekają m.in zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, trening kreatywnego myślenia, programowanie gier, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.

- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki uruchomieniu klasy i zajęciom w naszym Gaming House absolwenci Zespołu Szkół nr 4 będą mieli ułatwione wejście na rynek pracy. Na najbardziej wyróżniających uczniów czekają m.in. możliwości odbycia praktyk w GKS Tychy, udział w projektach sportowych i Esportowych oraz pomoc w realizacji wspólnych eventów- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Wiedze teoretyczną uczniowie zdobywają w szkole, a następnie wykorzystują ją w specjalnym pomieszczeniu dla profesjonalnych graczy. Zajęcia praktyczne odbywają się w Gaming House na Stadionie Miejskim w Tychach. Takim miejscem nie może pochwalić się żaden stadion w Polsce. Lekcje prowadzą eksperci z Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

- Na razie zajęcia teoretyczne i praktyczne są podzielone po równo. Następnie pójdziemy już w kierunku bardziej praktycznych zajęć, zwłaszcza kiedy w drugiej klasie wprowadzimy lekcje z zakresu projektowania i programowania gier elektronicznych- dodaje Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Tychach.

Klasa ma przygotowywać do zawodów o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

- Bazowaliśmy przede wszystkim na zainteresowaniach uczniów. Do tej pory były one niezagospodarowane, a żywiołowo rozwijały się w domach. To są uczniowie, którzy wiele godzin spędzali w domu przed komputerem grając w różne gry. My staraliśmy się nadać temu dodatkowy sens, właśnie poprzez naukę- zaznacza Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

Uczniowie zostaną zaangażowani w realizację dużych projektów w klubie. GKS Tychy do tej pory zorganizował już GKS Tychy FIFA CUP- Wirtualne Derby Śląska czy GKS Tychy Champiopns Hockey Leauge eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów.

W lutym 2017 roku GKS Tychy jako drugi klub w Polsce zakontraktował ezawodnika do rozgrywek FIFA. Ponad rok później została powołana Esportowa Akademia w skład której wchodzi drużyna w Counter-Strike i reprezentant w FIFE. Klub może pochwalić się również w pełni wyposażonym Gaming House.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Radomiak Radom
GKS Jastrzębie
GKS Tychy
Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie Sosnowiec
Chojniczanka Chojnice
Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Wisła Płock
piątek, 12 lipca 2019


GKS Tychy TV

Sparing: Korona Kielce - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies