position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Pierwsza klasa Esportowa w Tychach

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 4 grudnia 2018 15:01
autor: Krzysztof Trzosek

GKS Tychy jeszcze mocniej otworzył się na Esport i wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 uruchomił pierwszą w Tychach klasę o profilu technik - informatyk z rozszerzeniem Esportu. Na uczniów czekają m.in zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, trening kreatywnego myślenia, programowanie gier, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.

- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki uruchomieniu klasy i zajęciom w naszym Gaming House absolwenci Zespołu Szkół nr 4 będą mieli ułatwione wejście na rynek pracy. Na najbardziej wyróżniających uczniów czekają m.in. możliwości odbycia praktyk w GKS Tychy, udział w projektach sportowych i Esportowych oraz pomoc w realizacji wspólnych eventów- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Wiedze teoretyczną uczniowie zdobywają w szkole, a następnie wykorzystują ją w specjalnym pomieszczeniu dla profesjonalnych graczy. Zajęcia praktyczne odbywają się w Gaming House na Stadionie Miejskim w Tychach. Takim miejscem nie może pochwalić się żaden stadion w Polsce. Lekcje prowadzą eksperci z Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

- Na razie zajęcia teoretyczne i praktyczne są podzielone po równo. Następnie pójdziemy już w kierunku bardziej praktycznych zajęć, zwłaszcza kiedy w drugiej klasie wprowadzimy lekcje z zakresu projektowania i programowania gier elektronicznych- dodaje Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Tychach.

Klasa ma przygotowywać do zawodów o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

- Bazowaliśmy przede wszystkim na zainteresowaniach uczniów. Do tej pory były one niezagospodarowane, a żywiołowo rozwijały się w domach. To są uczniowie, którzy wiele godzin spędzali w domu przed komputerem grając w różne gry. My staraliśmy się nadać temu dodatkowy sens, właśnie poprzez naukę- zaznacza Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

Uczniowie zostaną zaangażowani w realizację dużych projektów w klubie. GKS Tychy do tej pory zorganizował już GKS Tychy FIFA CUP- Wirtualne Derby Śląska czy GKS Tychy Champiopns Hockey Leauge eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów.

W lutym 2017 roku GKS Tychy jako drugi klub w Polsce zakontraktował ezawodnika do rozgrywek FIFA. Ponad rok później została powołana Esportowa Akademia w skład której wchodzi drużyna w Counter-Strike i reprezentant w FIFE. Klub może pochwalić się również w pełni wyposażonym Gaming House.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 69
2. ŁKS Łódź 65
3. Stal Mielec 58
4. Sandecja Nowy Sącz 54
5. GKS Tychy 47
6. GKS Jastrzębie 45
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała 44
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 43
9. Chojniczanka Chojnice 42
10. Puszcza Niepołomice 41
11. Odra Opole 39
12. Warta Poznań 39
13. Chrobry Głogów 37
14. Stomil Olsztyn 37
15. GKS Katowice 34
16. Bytovia Bytów 33
17. Wigry Suwałki 31
18. Garbarnia Kraków 21
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Raków Częstochowa - GKS Tychy
sobota, 4 maja 2019


GKS Tychy TV

29. kolejka Fortuna1Liga: Opinia Łukasza Grzeszczyka po meczu GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 3:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies