Rezerwy: Próba generalna na remis

sobota, 4 sierpnia 2018 17:58
autor: Marcin Gołosz
W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed startem czwartoligowych rozgrywek tyszanie zremisowali 2:2. Do przerwy to rywal strzelał gole, natomiast wraz ze zmianą stron role się odwróciły.

Jako pierwsi sygnał do ataku dali Trójkolorowi, a to za sprawą Szumilasa który dwukrotnie w odstępie dziesięciu minut próbował zaskoczyć golkipera miejscowych. Wpierw sprawdził jego czujność lobem, by w następnej akcji będąc sam na sam posłać piłkę nad bramką.

W 18 minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję przedostając się w pole karne GKSu, Odyjewski zdołał wybronić pierwszy strzał, ale wobec dobitki Wolnego był bezradny i to podopieczni trenera Idczaka objęli prowadzenie.

Po drugiej stronie boiska swojego szczęścia próbowali Giel i Kacper Piątek, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do bramki Unii. Inaczej było natomiast w 35 minucie, kiedy to miejscowi zadali drugi cios, do odegranej na 11 metr piłki dopadł Fahrenholt i pozostając bez krycia dostawił tylko nogę podwyższając prowadzenie na 2:0 – Z niektórymi zawodnikami spotkaliśmy się pierwszy raz na boisku i żadna ze stron nie znała swoich nawyków, stąd też nie wyglądało to najlepiej w tej części spotkania. Choć mieliśmy swoje okazje, to rywal strzelił dwie bramki - tłumaczył trener Tomasz Wolak.

W pierwszej akcji po zmianie stron odważnym wejściem w pole karne popisał się Pipia, kompletnie pogubieni rywale dopuścili się faulu i sędzia od razu wskazał na "wapno", do piłki podszedł Giel i w 47 minucie zdobył bramkę kontaktową.

Niespełna dziesięć minut później prawą stroną boiska pomknął Połap, będąc na wysokości pola karnego wrzucił wprost na nogę Bogusławskiego, a ten przytomnie odegrał do nabiegającego Kacpra Piątka, młody tyszanin przymierzył w samo okienko nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję i mieliśmy remis 2:2 - Kacper zrobił to, o czym zawsze mówimy, wykorzystał okazję, nie bał się uderzyć wewnętrzną częścią stopy i zdobył przepiękną bramkę dającą nam wyrównanie - nie krył pochwał opiekun Trójkolorowych.

Po godzinie gry na boisku oglądaliśmy wymianę ciosów obu drużyn. Odyjewski mógł wykazać się w 60., 70. i 76. minucie, szczególnie przy ostatniej akcji popisał się kunsztem broniąc w sytuacji sam na sam. Natomiast po stronie GKSu trzykrotnie szansę na zmianę rezultatu miał Giel, ale bez konsekwencji i czwarty sparing tego lata zakończył się remisem - Po drugim trafieniu na murawie mniej było wyrachowanego futbolu, a bardziej przypominało to gonitwę. Co prawda w defensywie wyglądało to już znacznie lepiej, ale i tak będziemy mieli o czym rozmawiać z zawodnikami - zakończył Tomasz Wolak.

Unia Kosztowy - GKS II Tychy 2:2 (2:0)
1:0 - Wolny (18.)
2:0 - Fahrenholt (35.)
2:1 - Giel (47. rzut karny)
2:2 - K. Piątek (56.)

GKS II Tychy: Odyjewski - Pipia, Kopczyk, Kowalski, Połap, K. Piątek, Bogusławski, K. Kokoszka, Staniucha, Szumilas, Giel. Ponadto grali: Matusz, P. Kokoszka, Blach, Bojarski, Paluch. Trener Tomasz Wolak.