Spartak Hulin - GKS Tychy 1:6

czwartek, 12 lipca 2018 18:56
autor: Mateusz Długasiewicz

W drugim dzisiejszym meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy pokonali w Hulinie czeskiego trzecioligowa, miejscowego Spartaka 6:1 (1:0). Cztery bramki dla tyszan zdobył po przerwie 17-letni Michał Staniucha, a po golu dołożyli Piotr Ćwielong i testowany hiszpański skrzydłowy.

Tyszanie z przebiegu całego spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym i stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych. Warto nadmienić, że oprócz sześciu zdobytych bramek piłka raz zatrzymała się na poprzeczce, a raz na słupku.

Worek z bramkami w tyskim zespole otworzył już w 9. minucie gry Piotr Ćwielong, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy, dopełniając formalności po mierzonym dośrodkowaniu Dawida Abramowicza. W przerwie na placu gry pojawił się 16-letni Michał Staniucha i dał prawdziwy popis skuteczności.

Po pięciu minutach drugiej połowy miał na swoim koncie już dwa trafienia, a w końcowej fazie spotkania podwyższył swój dorobek bramkowy o kolejne dwa gole. Wcześniej sytuację sam na sam z czeskim golkiperem wykorzystał pochodzący z Hiszpanii skrzydłowy.

W najbliższą sobotę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza - na zakończenie zgrupowania w Czechach - zmierzą się z zespołem TJ Valašské Meziříčí. Będzie to zarazem ostatni mecz kontrolny przed inauguracją sezonu 2018/19 Nice 1 Ligi.

1:6 - Michał Staniucha (88.)

GKS Tychy: Marek Igaz (64. Mateusz Maciejowski) - Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Szymon Bielusiak, Dawid Abramowicz - Dominik Połap, Jan Biegański, Konrad Pipia (46. Michał Staniucha), Kacper Piątek, Zawodnik testowany - Piotr Ćwielong.