GKS Tychy - Karpaty Lwów 0:1

czwartek, 12 lipca 2018 12:41
autor: Mateusz Długasiewicz
W pierwszym dzisiejszym meczu kontrolnym rozegranym w Wodzisławiu Śląskim, piłkarze GKS Tychy ulegli przedstawicielowi ukraińskiej ekstraklasy, drużynie Karpat Lwów 0:1 (0:1). Jedynego gola w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył Serhij Miakuszko.

Tyszanie na czwartkowe gry kontrolne zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich rano wyruszyła w drogę do Wodzisławia Śląśkiego, gdzie zmierzyła się z ósmą drużyną minionego sezonu ukraińskiej ekstraklasy, natomiast druga została w hotelu i wystąpi w popołudniowej grze ze Spartakiem Hulin.

Zawodnicy, którzy zagrali z Karpatami zaliczyli całe spotkanie, rozgrywając pełne 90 minut. Ukraińcy na przestrzeni tego meczu stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale wykorzystali tylko jedną z nich. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymał Serhij Miakuszko i sprytnym uderzeniem pokonał próbującego interweniować Konrada Jałochę. Golkiper GKS w kolejnych sytuacjach wychodził już obronną ręką.

O godzinie 17:00 w Hulinie początek drugiego dzisiejszego sparingu z miejscowym, trzecioligowym Spartakiem.

GKS Tychy - Karpaty Lwów 0:1 (0:1)