MFK Frýdek-Místek - GKS Tychy 0:4

wtorek, 10 lipca 2018 19:02
autor: Mateusz Długasiewicz

W trzecim meczu kontrolnym tego lata przebywający na obozie w Czechach piłkarze GKS Tychy pokonali trzecioligowy MFK Frýdek-Místek 4:0 (1:0). Łupem bramkowym w tyskim zespole podzielili się Kamil Zapolnik, który zdobył dwa gole, Łukasz Grzeszczyk i Maciej Mańka.

Tyszanie serię sparingowych meczów na obozie w czeskim Valašském Meziříčí rozpoczęli po kilkudniowej dawce mocnych treningów. Mimo to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza byli zdecydowanie lepszym zespołem od spadkowicza II ligi czeskiej, co udowodnili szczególnie w drugiej połowie.

Wynik pojedynku jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy zapewnił Łukasz Grzeszczyk. Kapitan GKS ustawił piłkę na 18. metrze od bramki Czechów i mierzonym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi MFK. Jego wyczyn kwadrans po przerwie niemal skopiował Maciej Mańka. Pewne zwycięstwo przypieczętowały dwa gole Kamila Zapolnika, a w końcówce spotkania piłka po kolejnym strzale z rzutu wolnego, tym razem w wykonaniu Jana Biegańskiego trafiła w poprzeczkę.

Co ciekawe, w zespole z Frýdka-Místka cały mecz rozegrał był zawodnik m.in. GKS Tychy - Adam Varadi. W tyskiej drużynie zabrakło Piotra Ćwielonga, Keona Daniela i Nikolasa Wróblewskiego. Powodem absencji całej trójki są problemy zdrowotne.

W najbliższy czwartek Trójkolorowi rozegrają kolejne dwie gry kontrolne. Najpierw w Wodzisławiu Śląskim na obiektach Gosław Sport Center zmierzą się z przedstawicielem ukraińskiej ekstraklasy, Karpatami Lwów (godz. 10:30), a popołudniu w Hulínie podejmą miejscowego Spartaka (godz. 17:00).

MFK Frýdek-Místek - GKS Tychy 0:4 (0:1)
0:1
- Łukasz Grzeszczyk (45. rzut wolny)
0:2 - Maciej Mańka (61. rzut wolny)
0:3 - Kamil Zapolnik (63.)
0:4 - Kamil Zapolnik (88.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha (46. Marek Igaz) - Mateusz Grzybek (46. Maciej Mańka), Marcin Biernat (46. Marcin Kowalczyk), Daniel Tanżyna (46. Mateusz Pańkowski), Dawid Abramowicz (46. Konrad Pipia) - Edgar Bernhardt (46. Dominik Połap), Łukasz Bogusławski (46. Jan Biegański), Jakub Piątek (46. Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk (46. Kacper Piątek), Kamil Zapolnik - Piotr Giel (46. Michał Staniucha). Trener Ryszard Tarasiewicz.