position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Marcin Kowalczyk nowym piłkarzem GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 4 lipca 2018 11:11
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. Tyski Sport S.A.

Tyski klub dokonał drugiego letniego wzmocnienia przed sezonem 2018/19. Dzisiaj podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok złożył doświadczony obrońca Marcin Kowalczyk.

Blisko 100. rozegranych meczów w polskiej ekstraklasie, 67. na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rosji, spotkania w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dotychczasowa kariera 33-letniego piłkarza występującego zazwyczaj na środku obrony robi wrażenie.Swoją piłkarską karierę Kowalczyk rozpoczynał w Polonii Kępno i łódzkich klubach - UKS SMS i ŁKS. W rundzie wiosennej sezonu 2005/06 przeniósł się do GKS Bełchatów, gdzie zadebiutował w polskiej ekstraklasie.

Później reprezentował barwy m.in. rosyjskich Dinama Moskwa, Wołgi Niżni Nowogród i FK Tosno. Ponownie do Polski wrócił przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 i podpisał kontrakt z ekstraklasowym wówczas Ruchem Chorzów.

- Zyskaliśmy doświadczonego zawodnika, który na boisku cechuje się nieustępliwością i wolą walki. Liczymy na to, że jego boiskowe doświadczenia, które zbierał nie tylko na boiskach naszej ekstraklasy, ale również w silnej lidze rosyjskiej i ukraińskiej, zaprocentują teraz w Tychach. Jestem przekonany, że Marcin będzie dużym wzmocnieniem naszej defensywy - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.Kontrakt z 33-letnim zawodnikiem został podpisany do końca sezonu 2018/19, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

WyszukiwarkaTabela ligowa

rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Katowice - GKS Tychy
sobota, 29 czerwca 2019


GKS Tychy TV

Marcin Biernat: Chcemy zakończyć sezon zwycięstwem


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies