position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Klasa dla ezawodników. GKS i ZS4 otwierają się na Esport

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
piątek, 13 kwietnia 2018 15:46
autor: Krzysztof Trzosek

GKS Tychy i Zespół Szkół nr 4 otworzyły drzwi przed uczniami, których marzeniem jest praca w Esporcie. We wtorek w ZS4 w Tychach odbył się dzień otwarty z udziałem Akademii Esportowej GKS Tychy i Marcina "Szumi" Szumilasa. W auli Zespołu Szkół odbył się m.in turniej w Counter-Strike, pokazowy mecz, wykłady dla rodziców oraz przedstawiona została koncepcja klasy o profilu technik-informatyk z rozszerzeniem Esportu. GKS Tychy zostanie jej oficjalnym partnerem.

- Mamy ambitny plan, żeby wspólnie z GKS Tychy uruchomić klasę Esportową. Będzie ona bazowała na kierunku technik-informatyk. Zainteresowanie jest bardzo duże. Przy okazji dnia otwartego chcieliśmy zaprezentować nasze plany, osiągnięcia, ale także zamierzenia, które chcemy realizować. Nie mogło zabraknąć oczywiście miejsca na pokazowy turniej gier elektronicznych.Dziękujemy GKS Tychy za zaangażowanie. To była na pewno duża frajda dla uczestników, ale i jasny sygnał, co chcemy robić w najbliższym roku szkolnym- mówi Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.Na uczniów pierwszej klasy Esportowej w Tychach czekają m.in zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, umiejętności podejmowania decyzji, profilaktyka uzależnień, trening kreatywnego myślenia, programowanie, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.

Klasa ma przygotowywać do zawodów o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

-Chcemy, żeby lekcje były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Mamy już pomysł, żeby zajęcia teoretyczne odbywały się w szkole, z kolei część praktyczna w Gaming House na Stadionie Miejskim. Profesjonalny trening zapobiega uzależnieniom przesiadywania przed komputerem. Pozwala trenować umiejętności, które przydają się nie tylko w Esporcie, ale w ogóle w dorosłym życiu, w tym również na rynku pracy- dodaje dyrektor ZS nr 4.Podczas dnia otwartego uczniowie i rodzice mogli  posłuchać wykładu znanego w środowisku Esportowym, Kamila Tarki. Założyciel organizacji Adversa Esports współpracuje z Krajową Federacją Sportów Elektronicznych. Na terenie całego kraju realizuje 28 projektów klas Esportowych. Ponadto odwiedzający we wtorek Zespół Szkół nr 4 wzięli  udział w panelu dyskusyjnym poświęconym uzależnieniom czy systematycznemu treningowi.Atrakcją dla wszystkich graczy był turniej CS:GO. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny. Najlepsi okazali się reprezentanci  TEB Tychy. Nagrodą był dwudniowy pobyt w Gaming House na Stadionie Miejskim. Zawodnikiem turnieju został Jakub Maciejewski. Co ciekawe w Tychach znany jest również z gry w hokeja- na co dzień występuje w  Tyskich Lwach. W meczu pokazowym Esportowa Akademia GKS Tychy nie dała jednak szans TEB Tychy. "Trójkolorowi" wygrali 16-4.Nie zabrakło również połączenia sportu tradycyjnego z elektronicznym. W specjalnej strefie miłośnicy FIFA  mogli spróbować swoich sił z e-zawodnikiem GKS Tychy, Marcinem "Szumi" Szumilasem.

- Miałem okazję rozegrać kilkadziesiąt spotkań. Cieszę się, że mogłem sprawdzić możliwości fanów. Staram się grać jak najczęściej. Mamy w planach turnieje dla kibiców, będę chciał również streamować swoje mecze- zaznacza Marcin "Szumi" Szumilas, e-zawodnik GKS Tychy.

Pierwsza w Tychach klasa Esportowa zostanie uruchomiona od września. Zapraszamy do obejrzenia materiału z Dnia Otwartego Zespołu Szkół nr 4.


Zobacz materiał video!


WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 48
2. Sandecja Nowy Sącz 38
3. Stal Mielec 37
4. ŁKS Łódź 37
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
6. Puszcza Niepołomice 30
7. Chojniczanka Chojnice 29
8. GKS 1962 Jastrzębie 29
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27
10. Bytovia Bytów 26
11. GKS Tychy 26
12. Odra Opole 23
13. Warta Poznań 23
14. Chrobry Głogów 23
15. Wigry Suwałki 22
16. Stomil Olsztyn 22
17. GKS Katowice 18
18. Garbarnia Kraków 16
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Pierwszy trening GKS Tychy po przerwie zimowej
środa, 16 stycznia 2019


GKS Tychy TV

Muzyczne podsumowanie 2018 roku w GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies