position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 7 marca 2018 15:13
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Łukasz Sobala

Są młodzi i bardzo ambitni. Jest ich dziewięciu, ale w każdej chwili mogą dołączyć kolejni. W GKS Tychy trwa młodzieżowa ofensywa. Z pierwszym zespołem trenuje m.in zaledwie 15-letni Jan Biegański, o dwa lata młodszy Szymon Bielusiak czy bracia Jakub i Kacper Piątkowie.

- To nie jest robione pod publiczkę. W wielu klubach padają zarzuty, że nie obserwuje się młodych, nie stawia na nich. Nie mówię, że ci nasi juniorzy są blisko gry – powiedzmy sobie szczerze, że nie są – ale to najbardziej uzdolnieni chłopcy, których monitorujemy i mamy na uwadze. Z tego, co śledziłem, niewiele jest zespołów, które dawałyby w sparingach tyle minut szans młodym zawodnikom. U nas grało ich dziewięciu, od 1997 do 2002 rocznika- mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Kilka dni temu kontrakty z klubem podpisali Jan Biegański i Konrad Pipia. Od kilku miesięcy w drużynie są Nikolas Wróblewski, Paweł Kaczmarczyk i Dawid Rogalski.  Przed rundą wiosenną do Soły Oświęcim zostali wypożyczeni zawodnicy, którzy również brali udział w zajęciach z pierwszym zespołem. Mateusz Pańkowski i Piotr Fortuna trafili do Soły Oświęcim, z kolei Oskar Kubik został bramkarzem Ruchu Zdzieszowice.-W kadrze mamy kilku nowych, młodych chłopaków, naszych wychowanków. Kilku z nich poszło z kolei na wypożyczenia, mają się ogrywać i pokazywać swoją wartość w niższych ligach. Każde wypożyczenie zakłada możliwość powrotu zawodnika do Tychów już po zakończonym sezonie. 8-9 młodzieżowców przez cały czas uczestniczyło zimą w treningach pierwszej drużyny, grając we wszystkich sparingach. Czyli – są młodzi, są z regionu, a przede wszystkim są nasi-
dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Etatowym młodzieżowcem GKS Tychy w rundzie wiosennej jest Damian Nieśmiałowski. Pomocnik w zimowym okienku transferowym wrócił z wypożyczenia. Sztab szkoleniowy nie zamyka drzwi przed kolejnymi utalentowanymi zawodnikami. GKS Tychy w swoich szeregach ma cztery grupy młodzieżowe. W sumie trenuje w nich około 120 zawodników.- Mamy zawodników z ogromnym potencjałem w naszych grupach młodzieżowych. Z każdym takim piłkarzem pracujemy indywidualnie. Chodzi głównie o elementy motoryczne, piłkarskie czy mentalne. Oni mają dodatkowe treningi, często z nimi rozmawiamy nie tylko o priorytetach  sportowych, ale i życiowych. W dzisiejszych czasach nie jest to oczywiście łatwe i utrzymanie zawodnika na poziomie wysokiej koncentracji i pracy nie jest proste. Oni wiedzą jednak o co grają. Bardzo się cieszymy, że tak wielu młodych zawodników może zadebiutować w pierwszej lidze- zaznacza Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

W ubiegłym sezonie w Pro Junior System GKS Tychy uplasował się na drugim miejscu. W bieżących rozgrywkach "Trójkolorowi" zajmują ósmą pozycję.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 57
2. ŁKS Łódź 46
3. Stal Mielec 41
4. Sandecja Nowy Sącz 40
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 35
6. Puszcza Niepołomice 32
7. Chojniczanka Chojnice 32
8. GKS 1962 Jastrzębie 32
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 31
10. Odra Opole 30
11. GKS Tychy 30
12. Chrobry Głogów 29
13. Stomil Olsztyn 29
14. Bytovia Bytów 28
15. Warta Poznań 27
16. Wigry Suwałki 25
17. GKS Katowice 21
18. Garbarnia Kraków 19
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stal Mielec
piątek, 15 marca 2019


GKS Tychy TV

23. kolejka Fortuna1Liga: Kulisy meczu Garbarnia Kraków-GKS Tychy 1:3


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies