position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Młodzieżowa ofensywa GKS Tychy

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 7 marca 2018 15:13
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Łukasz Sobala

Są młodzi i bardzo ambitni. Jest ich dziewięciu, ale w każdej chwili mogą dołączyć kolejni. W GKS Tychy trwa młodzieżowa ofensywa. Z pierwszym zespołem trenuje m.in zaledwie 15-letni Jan Biegański, o dwa lata młodszy Szymon Bielusiak czy bracia Jakub i Kacper Piątkowie.

- To nie jest robione pod publiczkę. W wielu klubach padają zarzuty, że nie obserwuje się młodych, nie stawia na nich. Nie mówię, że ci nasi juniorzy są blisko gry – powiedzmy sobie szczerze, że nie są – ale to najbardziej uzdolnieni chłopcy, których monitorujemy i mamy na uwadze. Z tego, co śledziłem, niewiele jest zespołów, które dawałyby w sparingach tyle minut szans młodym zawodnikom. U nas grało ich dziewięciu, od 1997 do 2002 rocznika- mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Kilka dni temu kontrakty z klubem podpisali Jan Biegański i Konrad Pipia. Od kilku miesięcy w drużynie są Nikolas Wróblewski, Paweł Kaczmarczyk i Dawid Rogalski.  Przed rundą wiosenną do Soły Oświęcim zostali wypożyczeni zawodnicy, którzy również brali udział w zajęciach z pierwszym zespołem. Mateusz Pańkowski i Piotr Fortuna trafili do Soły Oświęcim, z kolei Oskar Kubik został bramkarzem Ruchu Zdzieszowice.-W kadrze mamy kilku nowych, młodych chłopaków, naszych wychowanków. Kilku z nich poszło z kolei na wypożyczenia, mają się ogrywać i pokazywać swoją wartość w niższych ligach. Każde wypożyczenie zakłada możliwość powrotu zawodnika do Tychów już po zakończonym sezonie. 8-9 młodzieżowców przez cały czas uczestniczyło zimą w treningach pierwszej drużyny, grając we wszystkich sparingach. Czyli – są młodzi, są z regionu, a przede wszystkim są nasi-
dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Etatowym młodzieżowcem GKS Tychy w rundzie wiosennej jest Damian Nieśmiałowski. Pomocnik w zimowym okienku transferowym wrócił z wypożyczenia. Sztab szkoleniowy nie zamyka drzwi przed kolejnymi utalentowanymi zawodnikami. GKS Tychy w swoich szeregach ma cztery grupy młodzieżowe. W sumie trenuje w nich około 120 zawodników.- Mamy zawodników z ogromnym potencjałem w naszych grupach młodzieżowych. Z każdym takim piłkarzem pracujemy indywidualnie. Chodzi głównie o elementy motoryczne, piłkarskie czy mentalne. Oni mają dodatkowe treningi, często z nimi rozmawiamy nie tylko o priorytetach  sportowych, ale i życiowych. W dzisiejszych czasach nie jest to oczywiście łatwe i utrzymanie zawodnika na poziomie wysokiej koncentracji i pracy nie jest proste. Oni wiedzą jednak o co grają. Bardzo się cieszymy, że tak wielu młodych zawodników może zadebiutować w pierwszej lidze- zaznacza Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

W ubiegłym sezonie w Pro Junior System GKS Tychy uplasował się na drugim miejscu. W bieżących rozgrywkach "Trójkolorowi" zajmują ósmą pozycję.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Miedź Legnica 40
2. Stal Mielec 37
3. Chojniczanka Chojnice 36
4. Odra Opole 35
5. Chrobry Głogów 33
6. Raków Częstochowa 32
7. Wigry Suwałki 32
8. Zagłębie Sosnowiec 31
9. GKS Katowice 31
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 31
11. Puszcza Niepołomice 28
12. GKS Tychy 26
13. Drutex-Bytovia 24
14. Pogoń Siedlce 24
15. Olimpia Grudziądz 21
16. Stomil Olsztyn 19
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 12
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
sobota, 17 marca 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies