Sparingowe zwycięstwo na zakończenie obozu

piątek, 9 lutego 2018 18:10
autor: Mateusz Długasiewicz

W sparingowym meczu kończącym zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze GKS Tychy pokonali drużynę Kotwicy Kołobrzeg 2:1 (0:1). Bramki dla tyszan strzelali w drugiej połowie Łukasz Grzeszczyk z rzutu karnego i Dawid Rogalski.

Tyszanie do kontrolnego starcia z trzecioligowcem przystępowali po tygodniu ciężkich treningów oraz osłabieni brakiem kilku zawodników, którzy zmagają się z urazami. Spotkanie toczone było pod dyktando GKS, jednak goście z Kołobrzegu kilka razy zagrozili bramce strzeżonej najpierw przez Marka Igaza, a później Oskara Kubika. W 18. minucie udało im się pokonać słowackiego bramkarza, a skuteczną dobitką piłki wybitej z linii przez Edgara Bernhardta popisał się Patryk Szczepański.

Pojedynek odbywał się w formule 2x40 minut, a po przerwie zdecydowanie śmielej do ataku ruszyli "Trójkolorowi". Przełożyło się to również na klarowne sytuacje, z których podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wykorzystali dwie, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w 49. minucie gry w polu karnym Kotwicy faulowany był Jakub Kowalski, a strzałem z jedenastu metrów bramkarza pokonał Grzeszczyk. Decydujące trafienie padło w 73. minucie, kiedy to całą akcję rozprowadził Jan Biegański, a golkipera zespołu znad morza na raty pokonał Rogalski.

W sobotę - po porannym treningu - tyska drużyna powróci do Tychów, kończąc tym samym tygodniowy obóz w Grodzisku Wielkopolskim. Na najbliższą niedzielę planowany był sparing z Cracovią, ale ostatecznie to spotkanie zostało odwołane. W związku z tym przed inauguracją rundy wiosennej tyszanie rozegrają jeszcze dwie gry kontrolne - najbliższą w piątek, 16 lutego z KS Polkowice.

Grano 2x40 minut.

GKS Tychy: Igaz (41. Kubik) - 13. Grzybek (41, 7. Kowalski), 4. Biernat (41, 27. Tanżyna), 93. Bogusławski (41, 31. Daniel), 33. Abramowicz (41, 14. Pipia) - 77. K. Piątek (56, 26. Kaczmarczyk), 6. Matusiak, 32. Bernhardt (56, 16. J. Piątek), 8. Grzeszczyk (56, 28. Biegański), 18. Nieśmiałowski - 25. Zapolnik (56, 19. Rogalski). Trener Ryszard Tarasiewicz.