position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Młodzież: Drużyna U-14 z historycznym sukcesem

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 14 listopada 2017 14:31
autor: Mateusz Długasiewicz

Po pasjonującej walce z Lukamem Skoczów, w minioną sobotę drużyna U-14 należąca do sekcji młodzieżowej GKS Tychy awansowała do I ligi wojewódzkiej. Jest to historyczny sukces, bowiem po raz pierwszy wszystkie zespoły młodzieżowe tyskiego klubu zagrają na tak wysokim poziomie.

Zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Szwedę w końcówce jesiennych rozgrywek stoczył pasjonujący bój o awans z Lukamem Skoczów. Bezpośrednie starcie tyszanie przegrali w dramatycznych okolicznościach 3:4, stąd też na kolejkę przed końcem jesieni tracili do drużyny ze Skoczowa jeden punkt.

- Gratuluję sukcesu trenerom i zawodnikom drużyny U-14, jakim jest niewątpliwie awans wywalczony w dramatycznych okolicznościach. Należy pamiętać, że jest to zespół, który po przekazaniu z APN GKS Tychy pierwotnie miał grać w 3 lidze wojewódzkiej, jednak dzięki zmianom organizacyjnym w rozgrywkach rozpoczął sezon poziom wyżej - mówi Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych w tyskim klubie.

Młodzi zawodnicy w sobotę podejmowali na własnym boisku drużynę z Wodzisławia Śląskiego, pokonując ją pewnie, bo aż 7:0. W tym samym czasie gracze Lukam tylko zremisowali z MKS Żory 1:1, dzięki czemu z sukcesu mogli cieszyć się nasi zawodnicy. W związku z tym nowe rozgrywki (w juniorach awanse i spadki następują co pół roku) wszystkie cztery grupy wiekowe GKS Tychy rozpoczną w I lidze wojewódzkiej.

- Cały poprzedni sezon wraz z trenerami prowadziliśmy scouting w postaci obserwacji, m.in. podczas serii turniejów dla rocznika 2004, w celu doboru i selekcji zawodników do nowotworzonej drużyny w strukturach GKS Tychy. Specjalnie stworzone zasady i kryteria pozwoliły wybrać nam 32 zawodników, których obserwujemy każdego dnia treningowego - tłumaczy.

- Awans drużyny pokazuje, że jest to właściwy kierunek rozwoju szkolenia młodzieżowego w naszym klubie. Na dzień dzisiejszy wszystkie zespoły mamy na poziomie 1 ligi wojewódzkiej, w których zajmują czołowe miejsca. Wielu naszych wychowanków, jak m.in. Mateusz Pańkowski, Nikolas Wróblewski, czy Kacper Piątek regularnie trenuje i gra już zarówno w pierwszej, jak i drugiej drużynie seniorów. Takie małe sukcesy budują morale i mobilizują do dalszej pracy - kończy Piotr Mrozek.

GKS Tychy U-14 - MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 7:0 (2:0)
Bramki:
20’ Błaszczyk (as. Zientek), 32’ Błaszczyk (as. Zientek), 56’ Ploch (as. Birlicki), 60’ Zientek (as. Kawka), 65’ Błaszczyk (karny), 68’ Kawka (as. Orliński), 70’ Orliński (as. Błaszczyk).

GKS Tychy: Sip - Walicki (35’ Kawka), Domagała J, Trzop (61’ Wolański), Zwierzchowski (35’ Niedźwiecki) - Żelazo, Pintal  (46’ Birlicki, 63’ Rabczak), Birlicki (35’ Orliński) - Ploch (63’ Błaszczyk), Błaszczyk (59’ Domagała M), Zientek (61’ Kuźmiński).


Zobacz materiał video!


WyszukiwarkaTabela ligowa

Raków Częstochowa
GKS 1962 Jastrzębie
Chojniczanka Chojnice
Odra Opole
Chrobry Głogów
GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stomil Olsztyn
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Karpaty Lwów
czwartek, 12 lipca 2018


GKS Tychy TV

Sparing: TJ Valašské Meziříčí - GKS Tychy 0:7


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies