Derby nasze! GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

sobota, 28 października 2017 19:44
autor: Mateusz Długasiewicz

W derbowym meczu 15. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali GKS Katowice 1:0 (1:0). Bramkę na wagę upragnionego zwycięstwa zdobył w 23. minucie gry strzałem z rzutu karnego Piotr Ćwielong.

W 21. minucie gry długi przerzut na prawą stronę boiska w wykonaniu Łukasza Matusiaka świetnie opanował Dawid Błanik, dograł piłkę w pole karne, gdzie faulowany był Kamil Zapolnik. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a szansy z rzutu karnego nie zmarnował Piotr Ćwielong, który płaskim strzałem w lewy róg bramki pokonał Sebastiana Nowaka.

Tyszanie próbowali pójść za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyć rezultat spotkania. W 28. minucie meczu Maciej Mańka zamykał długi wyrzut piłki z autu przez Dawida Abramowicza, dograł futbolówkę tuż przed bramkę gości, jednak tam uderzenie głową Marcina Biernata nieznacznie minęło światło bramki.

Z każdą kolejną minutą derbowego pojedynku podopieczni Ryszarda Tarasiewicza skupiali się na obronie wyniku, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontrataki. Po jednym z nich bliski zdobycia gola był Zapolnik, ale nieczysto trafił w piłkę. Katowiczanie szukali wyrównującej bramki, ale w żadnej z nich golkiper GKS Rafał Dobroliński nie dał się pokonać.

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0 (1:0)