Rezerwy: Grad bramek i derbowa porażka

sobota, 9 września 2017 23:37
autor: Marcin Gołosz

W wyjazdowym meczu 5. kolejki Haiz IV ligi piłkarze drugiej drużyny GKS Tychy ulegli drużynie MKS Lędziny 3:4 (2:4). Na listę strzelców w tyskim zespole wpisali się dwukrotnie Jakub Kowalski i Jakub Piątek.

Zaczęło się od mocnego uderzenia, bo już w 30. sekundzie spotkania na bramkę miejscowych pognał Wróblewski, ale jego strzał zdołał obronić Kwiatkowski, jednak wobec dobitki z woleja Jakuba Piątka był bezradny i GKS wyszedł na prowadzenie 1:0. Niestety niefrasobliwość w grze obronnej i brak koncentracji, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, tak i teraz dały o sobie znać, bowiem dwie minuty później do remisu doprowadził Śliwa wykorzystując podanie z autu.

Chwilę później ekstyszanin Czupryna zagrał płaską piłkę w pole karne gości, a tam Szczurek dostawił nogę pokonując Kubika i mieliśmy już 2:1. W 14. minucie błąd naszego bramkarza wykorzystał Mateja i miejscowi prowadzili 3:1. - Sytuacja z początku meczu pokrzyżowała nam plany, na szczęście zdołaliśmy się podnieść z tego ciosu i odpowiedzieć kilkoma trafieniami - powiedział trener gospodarzy Łukasz Jagoda.

Tytułowy radosny futbol trwał w najlepsze, tym razem po drugiej stronie boiska rzut karny sprokurował bramkarz MKS wchodząc niebezpiecznie wślizgiem w nogi Wróblewskiego, sędzia nie miał wątpliwości wskazując na wapno, a sytuację na gola zamienił Kowalski, dając kontaktową bramkę na 3:2. Gdy zegar wskazywał 24. minutę gospodarze wykorzystali rzut wolny, spokojnie lecącą piłkę strącił głową Mateja dając swojej drużynie prowadzenie 4:2. - Niestety straciliśmy dzisiaj trzy bramki ze stałych fragmentów gry, rzut wolny, rzut rożny i wyrzut z autu. Jeżeli mamy czas żeby się ustawić w defensywie, a przyznać trzeba iż linię obrony mieliśmy dzisiaj dojrzało piłkarską, a my i tak sobie nie radzimy, to coś jest nie tak - denerwował się trener tyszan Tomasz Wolak.

Po niespełna 30. minutach gry mieliśmy groźnie wyglądające zderzenie Matei z Kopczykiem w polu karnym lędzinian. Ten pierwszy z powietrznego starcia wyszedł tylko z guzem na czole, natomiast Kopczyk nie miał tyle szczęścia i musiał opuścić boisko, by udać się do szpitala na szycie i szczegółowe badania głowy. W tej części gry swoich swoich szans nie wykorzystali jeszcze kolejno Grzybek, Wróblewski oraz K. Piątek. - Według mojego uznania to w pierwszej połowie obydwie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Dopisała pogoda, gra toczyła się na wysokim tempie, zobaczyliśmy sześć bramek, czegoż chcieć więcej od derbowego pojedynku - ocenił opiekun MKS.

Po zmianie stron podopieczni trenera Jagody cofnęli się do defensywy nastawiając przy tym na grę z kontry. Dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kubika, ale w obu przypadkach - choć ze sporymi problemami - to jednak tyski golkiper sobie poradził. W 61. minucie akcję przyjezdnych zamykał Kowalski i strzałem ze szczupaka dał nadzieję na korzystny wynik w tym meczu. Po tej sytuacji gra się zaostrzyła, a sędzia Adam Nowak raz za razem musiał sięgać po żółty kartonik.

Trójkolorowi poczuli wiatr w żagle, jednak brakowało przysłowiowej „kropki nad i”,  by doprowadzić choćby do remisu. - W mojej ocenie nasza gra była zdecydowanie lepsza niż w poprzednich meczach. Brakuje nam koncentracji, znów po strzelonej bramce przychodzi rozluźnienie i rywal zadaje kilka ciosów - podsumował Tomasz Wolak

Natomiast miejscowi wyraźnie opadli z sił i głównie dzięki temu podopieczni rezerwiści GKS nie zostali skarceni za swoje gapiostwo w obronie. - Chcieliśmy ten mecz wygrać wszelkimi sposobami, moi zawodnicy dali dzisiaj z siebie wszystko i chwała im za to. Odcięło nam prąd od 70. minuty, ale w końcu uśmiechnęło się do nas szczęście i zdobyliśmy trzy punkty - zakończył trener Jagoda.

Następne spotkanie GKS II rozegra w sobotę, 16 września o godzinie 11:00 na boisku w Paprocanach z Unią Racibórz.

MKS Lędziny - GKS II Tychy 4:3 (4:2)
0:1 - J. Piątek (1.)
1:1 - Śliwa (3.)
2:1 - Szczurek (9.)
3:1 - Mateja (14.)
3:2 - Kowalski (16. rzut karny)