Rezerwy: Pogrom i awans do półfinału Pucharu Polski

czwartek, 7 września 2017 10:28
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu kolejnej rundy Pucharu Polski podokręgu Tychy, piłkarze drugiej drużyny GKS pokonali na wyjeździe LKS Studzionkę 12:1 (5:1). Cztery bramki dla tyszan strzelił Dawid Rogalski, a jedno z trafień należało do... bramkarza Marka Igaza.

Strzelanie przeciwko zespołowi występującemu w klasie A podopieczni Tomasza Wolaka rozpoczęli już w 2. minucie gry, kiedy to do siatki trafił Patryk Gajewski. Kolejne słowo należało do zawodnika szerokiej kadry pierwszej drużyny, Dawida Rogalskiego, który po dziesięciu minutach miał na koncie już trzy gole. Przed przerwą gospodarze zdołali jeszcze zdobyć bramkę z rzutu karnego, ale prowadzenie "Trójkolorowych" znów podwyższył Gajewski.

Worek z bramkami ponownie rozwiązał się po przerwie, a kolejne trafienia dołożyli m.in. Rogalski, Michał Pawełczyk i dwukrotnie Konrad Jakubczyk. W 85. minucie arbiter podyktował rzut karny dla GKS II, a skutecznym egzekutorem okazał się tyski bramkarz Marek Igaz.

W półfinale okręgowego Pucharu Polski tyszanie zmierzą się z GKS Pniówkiem Pawłowice Śląskie w środę, 20 września o godzinie 16.

LKS Studzionka - GKS II Tychy 1:12 (1:5)