Udany początek sezonu: Kotwica - GKS Tychy 0:2

sobota, 15 lipca 2017 19:52
autor: Mateusz Długasiewicz

Piłkarze GKS Tychy udanie zainaugurowali sezon 2017/18 pokonując w wyjazdowym spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Kotwicę Kołobrzeg 2:0 (0:0). Awans do kolejnej rundy zapewniły tyszanom bramki Michała Fidziukiewicza i Daniela Tanżyny.

Oba zespoły od początku spotkania narzuciły wysokie tempo, które przekładało się również na sytuacje bramkowe. Po kilku mniej groźnych próbach gospodarzy, w 9. minucie długi wyrzut piłki z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza trafił pod nogi zamykającego akcję Fidziukiewicza, który jednak mocnym uderzeniem posłał piłkę wprost w słupek.

Z każdą kolejną minutą podopieczni Jurija Szatałowa coraz wyraźniej przejmowali inicjatywę. W końcówce pierwszej połowy w dwóch podbramkowych sytuacjach pokazał się Dawid Błanik, ale najpierw jego strzał z narożnika pola karnego minął prawy słupek, a chwilę później próbując wykorzystać błąd w komunikacji zawodników Kotwicy przejął piłkę, upadł na ziemię w szesnastce, ale gwizdek arbitra milczał.

W przerwie na placu gry pojawił się Piotr Ćwielong, który dobrą dyspozycją dał sygnał tyskiej drużynie do kolejnych ataków. W 56. minucie po dośrodkowaniu "Pepe" z rzutu rożnego, na bramkę Kotwicy strzelał Łukasz Matusiak, obronił Marcin Michalak, futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Fidziukiewicza, jednak próba dobitki okazała się niecelna.

"Trójkolorowi" w ostatnim kwadransie pucharowego pojedynku dopięli swojego. W 75. minucie gry piłkę na połowie boiska przejął Remigiusz Szywacz i natychmiast zagrał ją do niepilnowanego Fidziukiewicza, a napastnik GKS płaskim strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania.

Tyscy piłkarze poszli za ciosem i kilka minut później ustalili rezultat meczu, zdobywając drugiego gola. Piłkę w punkt, wprost na głowę Tanżyny, posłał z narożnika boiska Ćwielong, a rosły stoper bez problemu skierował ją do siatki.

GKS udanie rozpoczął sezon 2017/18, pokonując Kotwicę Kołobrzeg 2:0. W I rundzie pucharowych rozgrywek tyszanie zmierzą się ze zwycięzcą pary Stilon Gorzów Wielkopolski - Puszcza Niepołomice.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 - Fidziukiewicz (75. asysta: Szywacz)
0:2 - Tanżyna (81. asysta: Ćwielong)

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Kotwica Kołobrzeg: 1. Michalak - 32. Prejs, 28. Słodowy, 6. Wypij, 10. Rydzak Ż - 7. Kacprzycki, 17. Danilczyk, 16. Michurski (86, 4. Ruszczak), 18. Śmiechowski, 8. Szymański - 99. Włodarczyk (90, 77. Zaniewicz). Trener Daniel Kokosiński.

GKS Tychy: 22. Dobroliński - 26. Mańka, 29. Bogusławski, 27. Tanżyna Ż, 21. Szywacz, 18. Abramowicz - 6. Błanik, 28. Matusiak Ż (71, 11. Szumilas), 24. Łuszkiewicz, 3. Radzewicz (46, 10. Ćwielong) - 20. Fidziukiewicz (90, 8. Wróblewski). Trener Jurij Szatałow.