Warta Poznań - GKS Tychy 1:2

wtorek, 11 lipca 2017 20:00
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu kontrolnym rozegranym na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze GKS Tychy pokonali drugoligową Wartę Poznań 2:1 (2:1). Bramki dla tyszan strzelili Marcin Radzewicz i Michał Fidziukiewicz.

Już w 5. minucie gry tyską drużynę na prowadzenie wyprowadził doświadczony Radzewicz, który rozegrał piłkę z Adrianem Łuszkiewiczem tuż za polem karnym Warty, a chwilę później płaskim uderzeniem w długi róg ulokował piłkę w siatce.

Nim upłynął kwadrans spotkania, na próbę z dystansu zdecydował się sam Łuszkiewicz, którego strzał minimalnie minął bramkę drugoligowca. W 18. minucie prowadzenie GKS podwyższył Fidziukiewicz, kończąc składną akcję i wykorzystując dogranie z prawej strony w wykonaniu Mateusza Grzybka.

Poznaniacy jeszcze przed przerwą odpowiedzieli kontaktowym trafieniem w wykonaniu Krzysztofa Biegańskiego z kilku metrów, ale więcej goli w tym pojedynku nie padło.

W składzie tyszan testowani byli dwaj młodzi zawodnicy - David Rogalski i Paweł Kaczmarczyk. Z powodu lekkiego urazu, sztab szkoleniowy GKS postanowił dać odpocząć Piotrowi Ćwielongowi.

Warta Poznań - GKS Tychy 1:2 (1:2)
0:1 - Radzewicz (5.)
0:2 - Fidziukiewicz (18.)
1:2 - Biegański (34.)

GKS Tychy: Dobroliński (46. Igaz) - Grzybek (67. Wróblewski), Biernat (46. Gancarczyk), Tanżyna (46. Szywacz), Bogusławski (80. Mańka), Abramowicz (66. Kowalski) - Błanik (46. Kaczmarczyk), Matusiak (70. Szumilas), Łuszkiewicz CZ (76. Fortuna), Radzewicz (46. Zapolnik) - Fidziukiewicz (46. Rogalski). Trener Jurij Szatałow.