position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Drugi półfinał turnieju ”Młodzi Mistrzowie w Tychach”

Piłka nożna › Aktualności › Wiadomości
środa, 17 maja 2017 13:31
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. GKS Tychy

Wyrównany poziom, rzuty karne i walka dziewczyn z Polonii GKS Tychy o awans do ostatniej sekundy - tak w skrócie wyglądał drugi półfinał turnieju „Młodzi Mistrzowie w Tychach”, który jest rozgrzewką przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy do lat 21.

Turniej rozpoczął się już od godzin rannych, kiedy to na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim wszystkie grupy (Polonia GKS Tychy, GKS Pniówek Pawłowice Śląskie i Stal Chełm Śląski) zostały poddane testom opracowanym przez angielską i niemiecką federację piłki nożnej. U młodych zawodników sprawdzana była technika podania i prowadzenia piłki, drybling oraz dośrodkowania. Ponadto przeprowadzone zostały testy motoryczne pod kątem szybkości i zwrotności.

Po przerwie obiadowej i czasie na zwiedzanie Stadionu Miejskiego Tychy, gdzie drużyny mogły zajrzeć m.in. do szatni gości, loży prezydenckiej, czy Tyskiej Galerii Sportu, rozpoczęła się walka na boisku. Każde ze spotkań, które trwało 30 minut, stało na bardzo wyrównanym poziomie. Wystarczy dodać, że łącznie w trzech rozegranych meczach padły tylko dwie bramki!Ostatecznie awans do turnieju finałowego rocznika 2004, który odbędzie się 25 maja wywalczyła drużyna Pniówka Pawłowice Śląskie, dołączając tym samym do APN GKS Tychy. O dwa ostatnie miejsca powalczą w kolejny wtorek zespoły: GOL Bieruń, Pogoń Imielin, wspólnie JUW-e Jaroszowice i MKS Lędziny oraz Iskra Pszczyna.

 

Mini Mistrzostwa Europy „Młodzi Mistrzowie w Tychach” to turniej finansowany ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Tyski Sport S.A, nawiązujący do prestiżowego wydarzenia jakim są mistrzostwa Europy do lat 21, które w czerwcu odbędą się m.in. na stadionie w Tychach.

 

Wyniki drugiego półfinału:
GKS Pniówek Pawłowice - Polonia GKS Tychy 1:0
GKS Pniówek Pawłowice - Stal Chełm Śląski 0:0
Stal Chełm Śląski - Polonia GKS Tychy 0:1

Awans: GKS Pniówek Pawłowice Śląskie.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Kotwica Kołobrzeg
Puszcza Niepołomice
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Odra Opole
Zagłębie Sosnowiec
Wigry Suwałki
Stal Mielec
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Obóz w Grodzisku Wielkopolskim: Dzień 7
czwartek, 13 lipca 2017


GKS Tychy TV

#ZapytajPEPE - Piotr Ćwielong w ogniu pytań... Daniela Tanżyny!


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies