Wyjazdowe przełamanie! Chojniczanka - GKS Tychy 1:4

sobota, 15 kwietnia 2017 18:01
autor: Mateusz Długasiewicz

Wyjazdowe przełamanie na terenie lidera Nice 1 Ligi! Piłkarze GKS Tychy w meczu 26. kolejki pokonali w Chojnicach miejscową Chojniczankę aż 4:1 (1:0)! Bramki dla tyszan zdobyli Jakub Świerczok, Tomasz Boczek, Jakub Kowalski i Łukasz Grzeszczyk.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywana była w spokojnym tempie, i choć optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, to czekający na odpowiedni moment do kontrataku tyszanie umiejętnie rozbijali próby stworzenia sytuacji przez Chojniczankę

Podopieczni Jurija Szatałowa w starciu z liderem pierwszoligowych rozgrywek wyprowadzali jednak zabójcze kontrataki. W 26. minucie prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymał wychodzący na czystą pozycję Świerczok i płaskim uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans na obronę Łukaszowi Budziłkowi.

Końcówka pierwszej części gry obfitowała w większą ilość podbramkowych sytuacji. Chwilę po zdobyciu gola po raz kolejny próbował napastnik GKS, jednak jego strzał z dystansu poza boisko sparował Budziłek. W 43. minucie piłkę w polu karnym tyszan otrzymał z kolei Jakub Biskup, ale świetną okazję dla gospodarzy w jeszcze lepszy sposób obronił Florek.

W 51. minucie gry futbolówkę na 30. metrze od bramki "Trójkolorowych" ustawił Paweł Zawistowski. Jego mocne uderzenie zmierzało pod poprzeczkę, jednak kolejną świetną paradą popisał się "Floro", który przerzucił piłkę ponad nią. Z każdą kolejną minutą piłkarze Piotra Gruszki próbowali stworzyć zagrożenie pod polem karnym GKS, ale w ich poczynaniach panowała duża niefrasobliwość, w postaci prostych błędów.

Kolejne bramki w tym meczu padały już w ostatnim kwadransie gry. W 75. minucie piłkę z lewej strony pola karnego Chojniczanki ustawił Seweryn Gancarczyk, posłał ją idealnie na długi słupek bramki, gdzie celnym strzałem głową tę sytuację wykończył Boczek. Chwilę później sygnał do odrabiania strat dał chojniczanom Andrzej Rybski, zdobywają kontaktowego gola po wrzutce z rzutu rożnego.

Mądrze grający tyszanie nie dopuścili jednak do nerwowej końcówki spotkania, skutecznie punktując Chojniczankę. W 88. minucie akcję GKS zainicjował Grzeszczyk, wbiegł z piłką w szesnastkę i wystawił ją dobrze ustawionemu Kowalskiemu, któremu pozostało tylko skierować ją do pustej bramki. Sam kapitan tyskiej drużyny zakończył ten mecz w najlepszy z możliwych sposobów. "Grzeszczu" już w siódmej minucie doliczonego czasu gry popisał się technicznym uderzeniem z rzutu wolnego, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Dla piłkarzy GKS było to przełamanie pierwszoligowej wyjazdowej niemocy. Po ponad 1000 dniach GKS znów zwycięski na pierwszoligowym froncie!