Porażka w ostatniej minucie: Olimpia - GKS Tychy 1:0

sobota, 18 marca 2017 18:51
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu 22. kolejki Nice I liga piłkarze GKS Tychy przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w samej końcówce spotkania Karol Angielski.

Po pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji pod obiema bramki, jednak wszystkie próby głównie zza pola karnego padały łupem golkiperów GKS i Olimpii - Pawła Florka i Jakuba Wrąbla. Bramkarz gospodarzy najwięcej problemów miał z uderzeniem Jakuba Świerczoka w 38. minucie gry, kiedy to sparował futbolówkę poza boisko.

Podopieczni Jurija Szatałowa bardzo dobry okres gry zanotowali w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W pewnym momencie, w krótkim odstępie czasu, stworzyli sobie dwie niemal stuprocentowe okazje w szesnastce Olimpii. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Grzeszczyka trafiło na głowę Świerczoka, ten przedłużył piłkę do Macieja Mańki, który stał tuż przed linią bramkową, ale jego strzał głową świetnie obronił Wrąbel.

Chwilę później futbolówkę z prawej strony rozprowadził Jakub Kowalski, dogrywając w tempo do wbiegającego w pole karne Marcina Radzewicza. Doświadczony skrzydłowy od razu wystawił ją będącemu na 6. metrze Świerczokowi, ale ten zdaniem arbitra znalazł się na minimalnym spalonym.

Niestety w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkarze Jacka Paszulewicza wyprowadzili akcję, która przesądziła o losach spotkania. Piłka z głębi pola trafiła do Marcina Kaczmarka, ten wbiegł w pole karne, a próbujący interweniować Tomasz Boczek trafił w Angielskiego, który szczęśliwie posłał futbolówkę do siatki.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:0 (0:0)