Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:3

sobota, 12 grudnia 2015 13:39
autor: Mateusz Długasiewicz

W meczu kontrolnym, który zakończył treningi w 2015 roku, piłkarze GKS Tychy pokonali drugą drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała 3:0 (0:0). Wszystkie bramki padły po przerwie, a strzelali je Michał Majewski, Mateusz Bukowiec i Marcin Wodecki.

W pierwszej połowie meczu z zespołem, w którym wystąpiło kilku zawodników z kadry ekstraklasowej drużyny, podbramkowym okazji nie było za wiele. Najbliższej szczęścia po stronie GKS był w początkowej fazie spotkania Daniel Tanżyna. Środkowy obrońca tyszan główkował po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu rożnego, ale futbolówka nieznacznie przeszła nad poprzeczką bramki bielszczan.

Po przerwie pojawiło się więcej bramkowych okazji, które przekuły się także na gole w wykonaniu „Trójkolorowych. Strzelanie rozpoczął po kwadransie gry Majewski, na co dzień piłkarz rezerw tyskiego klubu, wykorzystując dobre dośrodkowanie testowanego pomocnika GKS Katowice Aleksandra Januszkiewicza.

Zielono-czarno-czerwoni pieczęć nad pewnym zwycięstwem postawili w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw efektownie trafił Bukowiec, który po podaniu Majewskiego popisał się skutecznym lobem na bramkarzem Podbeskidzia, a chwilę późnij wrzutkę Michała Łęszczaka uderzeniem głową zamknął Wodecki.

Sparingowe spotkanie rozegrane na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach było ostatnim akcentem dla tyskiej drużyny w tym roku. Podopieczni Kamila Kieresia dzisiaj bowiem rozpoczęli zimowe urlopy, które potrwają do 11 stycznia.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:3 (0:0)