GKS Tychy - Soła Oświęcim 4:0

sobota, 5 grudnia 2015 12:56
autor: Mateusz Długasiewicz

W sparingowym spotkaniu rozegranym na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim Tychy, piłkarze GKS pokonali Sołę Oświęcim 4:0 (2:0). Bramki w tym meczu strzelali Damian Nieśmiałowski, Mateusz Grzybek, Mariusz Bojarski i testowany zawodnik.

Worek z bramkami już w 5. minucie gry otworzył Nieśmiałowski. Młody skrzydłowy popisał się skuteczną dobitką strzału z dystansu testowanego Stepana Hirskiego, który trafił w słupek bramki gości. Jeszcze przed przerwą prowadzenie tyszan podwyższył młodszy z braci Grzybek, finalizując z najbliższej odległości szybką akcję Nieśmiałowskiego.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy swoje szanse mieli zawodnicy trzecioligowca, ale świetnymi interwencjami popisywał się tyski bramkarz Łukasz Krzczuk, który wybronił dwa groźne strzały, a w końcówce meczu nie dał się pokonać nawet przy rzucie karnym.

W 58. minucie efektowną akcję rozpoczął Mateusz Bukowiec, który "piętką" dograł futbolówkę do wbiegającego w pole karne Hirskiego, a ukraiński pomocnik wystaił ją do zamykającego całą sytuację testowanego napastnika. Rezultat spotkania ustalił w ostatnim kwadransie Bojarski, wykorzystując celne dogranie głową Michała Grunta.

Ostatni mecz kontrolny przed zimową przerwą podopieczni Kamila Kieresia rozegrają w najbliższą środę, 9 grudnia, kiedy to podejmą drugą drużynę Cracovii (godz. 13).

GKS Tychy: I połowa:
Borecki - Mateusz Grzybek, Boczek, Gancarczyk, Mączyński - Błanik, Hirskyj, Glanowski, Szumilas, Nieśmiałowski - Zawodnik testowany. II połowa: Krzczuk - Górkiewicz (70. Łęszczak), Tanżyna (70. Szczurek), Biskup, Mączyński (70. Marcin Grzybek) - Rutkowski (70. Szczęsny), Hirskyj (70. Glanowski), Bocian, Bukowiec (70. Duda), Wodecki (70. Grunt) - Zawodnik testowany (70. Bojarski). Trener Kamil Kiereś.