aktualności Pierwsza drużyna

Choć okienko transferowe jest już zamknięte, to GKS Tychy został wzmocniony. W sztabie szkoleniowym pojawiły się dwie nowe osoby. Jedną z nich jest doskonale znany w tyskim środowisku Sebastian Idczak, drugim z kolei Dawid Wawrzko, który pracował w klubach niższego szczebla.

Kariera Sebastiana Idczaka w ostatnich latach nabrała rozpędu. Szkoleniowiec trenował zespoły Akademii Piłkarskiej GKS Tychy, a w ubiegłym sezonie samodzielnie prowadził drugi zespół, który walczył o awans do trzeciej ligi. Ponadto charyzmatyczny trener ukończył kurs UEFA Elite Youth.

Cieszę się z dołączenia do sztabu szkoleniowego. Jest to dla mnie nowe doświadczenie i będę się starał wyciągnąć z tego jak najwięcej. Będę odpowiedzialny m.in za indywidualną analizę naszych młodych zawodników. Moim zadaniem jest przygotowanie materiału wideo z ich zachowań zarówno w ofensywie jak i defensywie. Docelowo priorytetem będzie stworzenie profilu każdego z nich. – mówi Sebastian Idczak.

Ponadto trener będzie pracował z zawodnikami, którzy wracają po kontuzjach. W tym tygodniu szkoleniowiec prowadził już treningi indywidualne dla Miłosza Pawlusińskiego czy Nemanji Nedicia. W trakcie meczu Sebastian Idczak jest odpowiedzialny za przeprowadzenie rozgrzewki dla piłkarzy rezerwowych. Cały czas szkoleniowiec będzie prowadził najstarszy rocznik akademii – U19.

To nie jedyna nowa twarz w GKS Tychy. Sztab medyczny wzmocnił Dawid Wawrzko. Masażysta może pochwalić się około dziesięcioletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował w Polonii Łaziska, Szczakowiance Jaworzno czy Spójni Landek.

Odpowiadałem za suplementacje zawodników, odnowę biologiczną, masaże, kierowanie do poszczególnych lekarzy i ocenę zawodników pod kątem kontuzji. Wiem dokładnie jak funkcjonuje klub piłkarski od środka. W Tychach zaaklimatyzowałem się bardzo szybko i nie spodziewałem się, że wszystko będzie tak dobrze poukładane – dodaje Dawid Wawrzko, masażysta GKS Tychy.

Dawid wspólnie z Kamilem w ostatnich dniach ma dosłownie ręce pełne roboty. W najbliższym wydaniu Expressu z Edukacji przedstawimy Wam szczegółowy stan zdrowia naszych zawodników.

Dziękujemy również za pracę Łukaszowi Tatojowi, który wcześniej pełnił rolę fizjoterapeuty. Łukasz ma w tej chwili swój gabinet. W trakcie kontuzji z jego usług korzystał Konrad Jałocha.

Łukasz – DZIĘKUJEMY!