aktualności Rezerwy

Późnym popołudniem przy sztucznym oświetleniu przyszło rezerwistom zmierzyć się w Będzinie z miejscową Sarmacją. Tyszanie zagrali skutecznie zarówno w obronie, jak i w ataku, pewnie zwyciężając 5:0.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Staniucha uderzając tuż zza linii pola karnego – zmieścił futbolówkę w samym okienku. Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik mógł podwyższyć rezultat, ale tym razem piłka ostemplowała tylko słupek.

Po upływie niespełna dziesięciu minut (14.) ponownie w roli głównej wystąpił Staniucha, którego idealnie w polu karnym obsłużył Kokoszka. Strzelec pierwszego gola uderzył po dalszym słupku, ponownie odbił stempel na nim, ale piłka dla odmiany wtoczyła się do bramki i mieliśmy 0:2.

Trójkolorowi ani myśleli zwalniać tempa, efektem czego było trafienie Szafrańskiego z 27. minuty, który z okolicy 30 metra huknął niczym z armaty i zaskoczył bezradnego bramkarza miejscowych. Ci z kolei mieli swoją okazję w 35. minucie, ale groźną kontrę zatrzymał Odyjewski.

Tuż przed przerwą wynik podwyższył Bojarski i do szatni schodziliśmy prowadząc czterema golami.

Urok tego sportu jest taki, że zawsze można znaleźć jakieś mankamenty w swojej grze nawet przy wysokim prowadzeniu. Musimy popracować nad szybszym operowaniem piłki i wychodzeniem z zagęszczonym stref, tak żeby w lidze grało nam się łatwiej – ocenił trener Tomasz Wolak.

Po zmianie stron tyszanie nadal kontrolowali sytuację na boisku, swoje okazje mieli Blach, Wróblewski i Staniucha, ale za każdym razem zabrakło niewiele, by wpisać się na listę strzelców. Sztuka ta udała się tylko Szołtysowi, który uderzeniem z rzutu wolnego wpakował piłkę „pod ladę”, czym ustalił wynik spotkania.

Cieszy mnie nasza skuteczność i styl w jakim zdobywaliśmy bramki, pod tym kątem wyglądało to bardzo dobrze i powinniśmy to przenieść na kolejne spotkania – podsumował opiekun GKS II Tychy.

Sarmacja Będzin – GKS II Tychy 0:5 (0:4)
0:1 Staniucha (5.)
0:2 Staniucha (14.)
0:3 Szafrański (27.)
0:4 Bojarski (45.)
0:5 Szołtys (51. wolny)
GKS II Tychy: Odyjewski – Nieśmiałowski, Pańkowski, Bielusiak, Wolak, Paluch, Kokoszka, Krężelok, Staniucha, Szafrański, Bojarski oraz Maciejowski, Wróblewski, Blach, Szołtys, Rutkowski.