Koszykówka › Aktualności › Relacje
Koniec sezonu dla koszykarzy GKS Tychy

Koszykarze GKS Tychy przegrali dzisiaj drugie spotkanie fazy play-off z Pogonią Prudnik 74:87 (29:26, 18:12, 15:25, 12:24) i zakończyli swoje rozgrywki ligowe w sezonie 2012/13.

Podopieczni Tomasza Jagiełki do spotkania podeszli niezwykle zmotywowani. Po wyrównanym początku, od celnej trójki Radosława Lemańskiego pod koniec 7. minuty gry tyszanie zaczęli budować przewagę nad zespołem gości. Po pierwszej kwarcie było 29:26, a na przerwę GKS schodził z prowadzeniem 47:38. Niezłą skutecznością popisywali się wspomniany Lemański oraz Dawid Weiss, a piłki spod kosza zbierał Tomasz Bzdyra.

Niestety, mozolnie wypracowana przez tyskich zawodników przewaga dziewięciu punktów została zniwelowana przez Pogoń w przeciągu niespełna pięciu minut trzeciej kwarty. Wprawdzie GKS udało się jeszcze odskoczyć na przewagę sześciu "oczek" (60:54), ale przed czwartą kwartą to prudniczanie prowadzili 63:62.

Ostatnia część meczu zaczęła się nieźle dla GKS, bo na pięć minut przed końcową syreną i po celnej trójce Lemańskiego prowadził 70:68. W tym momencie w tyskiej maszynie coś musiało się jednak zaciąć, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, iż w ostatnich trzech minutach Pogoń zdobyła aż 16 punktów, podczas gdy GKS rzucił tylko dwa "oczka"...

Druga porażka z Pogonią oznacza dla GKS koniec sezonu 2012/13 na etapie I rundy play-off. Prudniczanie w II rundzie (półfinały) zmierzą się z WKK Wrocław.

GKS Tychy - KS Pogoń Prudnik 74:87 (29:26, 18:12, 15:25, 12:24)

GKS: Weiss 26 (5 za 3), Małek 4, Bzdyra 4, Olczak 13, Bodych 5 (1) oraz Markowicz 7, Lemański 15 (3), Kaczmarski 0.

Pogoń: Lipiński 6, Pawłowski 15 (1 za 3), Kucia 15 (2), M. Łakis 22 (5), Lepczyński 6 oraz Żelasko 2, Jankowski 0, T. Łakis 0, Bolibrzuch 3 (1), Stalicki 8 (1), Madziar 10 (1).

niedziela, 18 lutego 2018

18. kolejka I ligi: Opinia Marcina Kowalewskiego i skrót meczu GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70