Koszykówka › Aktualności › Relacje
Kolejna porażka koszykarzy

We wczorajszym meczu z Sudetami Jelenia Góra koszykarze GKS Tychy przegrali na własnym parkiecie 74:91 (23:28, 19:14, 14:24, 18:25). W czterech ostatnich meczach tyszanie doznali trzech porażek.

Już po kilku minutach goście objęli prowadzenie 18:10 i mimo popisowych rzutów Weissa, Bodycha, a przede wszystkim Markowicza, któremu na pewno dokuczał zabandażowany palec, tyszanie nie zdołali odrobić strat. W końcówce na 23:25 rzucił Olczak, po ładnej akcji z Małkiem i dobitce, jednak potem rywale zanotowali trójkę i wygrali pięcioma punktami. Od początku drugiej kwarty powiększali przewagę, ale tyszanie nie odpuszczali. Problem w tym, że byli wyjątkowo nieskuteczni w ataku. Kiedy dochodzili do pozycji rzutowych, na ogół trafiali, zwłaszcza Weiss i Lemański, jednak schematyczne ataki, nieporozumienia i straty nie pozwalały im często przedostawać się pod kosz rywali. Pod tablicami zdecydowanie lepiej prezentowali się goście. Mimo to, rzutem na taśmę w końcówce pierwszej połowy tyszanie dogonili rywala. Seria rzutowa Lemańskiego (3), Bodycha (2), Weissa (3) i ponownie Lemańskiego (2) doprowadziła do stanu 42:42.

Niestety, w trzeciej kwarcie GKS znów grał mniej skutecznie i to zarówno w ataku, jak i w obronie. Sporo było też błędów indywidualnych. Trener Jagiełka próbował różnych wariantów ustawienia, dał szansę niemal wszystkim graczom, jednak obraz gry się nie zmieniał. Przewaga Sudetów wzrosła do 10, a potem do 16 punktów.

Była jeszcze szansa w ostatniej odsłonie. Przez moment wydawało się, że drużynę stać na zryw. Na pięć minut przed końcem spotkania przewaga gości stopniała do sześciu punktów (69:75), jednak chwilę później rzucili trójkę, zanotowali kilka udanych akcji i zrobiło się 70:84. Tyszanie próbowali rzutów z dystansu, ale z trzech prób nic nie wyszło.

GKS Tychy oddalił się od czołówki - po 17 meczach zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 27 punktów (10 zwycięstw, 7 porażek). Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały trzy mecze. Za tydzień tyszanie zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli WSTK Wschowa Sława.

GKS Tychy - KS Sudety Jelenia Góra 74:91 (23:28, 19:14, 14:24, 18:25)

GKS: Markowicz 12, Lemański 10 (2 za 3), Weiss 18 (4), Olczak 6, Bodych 14 (2) oraz Remin 0, Kaczmarski 0, Małek 3, Bzdyra 9, Fenrych 2.

Sudety: Kozak 25 (5 za 3), R. Niesobski 18 (2), Czech 18, Ł. Niesobski 17 (1), Minciel 7 oraz Wojciul 2, Raczek 0, Ostrowski 0, Wilusz 4.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl