Koszykówka › Aktualności › Relacje
Lemański poprowadził do zwycięstwa

W rozegranym dzisiaj spotkaniu 17. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, GKS Tychy wygrał na własnym parkiecie z Doralem Nysa Kłodzko 78:65 (20:16, 20:14, 18:21, 20:14).

Wprawdzie po niespełna pięciu minutach gry tyszanie przegrywali 6:13, to na pierwszą przerwę schodzili z prowadzeniem 20:16. Po drugiej kwarcie było 40:30 i kiedy wydawało się, że podopieczni Tomasza Jagiełki kontrolują przebieg wydarzeń na parkiecie, po 27. minutach gry goście doprowadzili do remisu 49:49. Wtedy jednak tyski zespół z chwilowego letargu wybudził Radosław Lemański, który w najodpowiedniejszych momentach celnie trafiał za trzy punkty.

Ostatecznie Lemański zdobył aż 24 punkty (w tym sześć celnych trójek!), a drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych w GKS był Grzegorz Remin - 15 oczek. Natomiast dla Dorala 15 punktów rzucił Jarosław Bartkowiak.

Za tydzień GKS zagra na wyjeździe z KKS Mickiewicz-Romus Katowice, a 23 lutego tyszanie zmierzą się w Hali Sportowej Tychy z Sudetami Jelenia Góra.

GKS Tychy - Doral Nysa Kłodzko 78:65 (20:16, 20:14, 18:21, 20:14)

GKS: Lemański 24 (6 za 3), Małek 6, Bzdyra 10, Olczak 6, Bodych 11 (1) oraz Kornecki 0, Markowicz 2, D. Weiss 0, Remin 15 (1), Fenrych 4.

Doral: M. Weiss 7, Radwański 0, Bartkowiak 15 (1 za 3), Kowalski 11, Gadomski 12 oraz Magdziarz 7, Szukiełowicz 0, Wyrwas 4, Cieśla 5 (1), Barycza 4.