Koszykówka › Aktualności › Relacje
Udana inauguracja koszykarzy w Tychach!

W rozegranym dzisiaj spotkaniu 2. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, GKS Tychy po niezwykle zaciętym meczu pokonał na własnym parkiecie Albę Chorzów 97:87 (18:26, 29:18, 21:22, 29:21).

Tyszanie słabo weszli w mecz, bowiem po pierwszej kwarcie przegrywali 18:26. W drugiej podopieczni Tomasza Jagiełki ruszyli jednak do ataku i na przerwę schodzili z prowadzeniem 47:44. Po trzeciej kwarcie rywale z Chorzowa zbliżyli się na dwa punkty, a to zapowiadało tylko jedno - wielkie emocje w ostatniej kwarcie.

I tak taż było. Na niespełna trzy minuty przed końcem na tablicy świetlnej widniał rezultat 81:81, a na domiar złego dwóch wysokich zawodników GKS - Tomasz Bzdyra oraz Jakub Fenrych, mieli na swoim koncie po pięć fauli. W odpowiednim momencie swoje doświadczenie pokazał jednak Grzegorz Remin, a po chwili niezwykle ważną "trójkę" rzucił Paweł Olczak. Wszystko rozstrzygnął jednak Radosław Lemański, który wykorzystał cztery rzuty osobiste.

- Kibice zobaczyli bardzo emocjonujące spotkanie. Mamy problemy z pierwszą kwartą, w której popełniamy za dużo błędów i mam o to pretensje do moich podopiecznych. Cieszy mnie jednak to, że mamy wyrównany skład i wartościowych zmienników, bo to dzisiaj zadecydowało o naszej wygranej. Stać nas na więcej, ale chwała moim zawodnikom za zwycięstwo w bardzo ciężkim meczu - powiedział po meczu trener Tomasz Jagiełka.

GKS Tychy - Alba Chorzów 97:87 (18:26, 29:18, 21:22, 29:21)

GKS: Remin 23 (2), Lemański 21 (5), Bzdyra 20 (2), Weiss 11 (2), Olczak 9 (1), Małek 7, Kaczmarski 6, Kornecki, Fenrych 0.

Alba: Wójcik 26, Gembus 19 (1), Spychała 11 (1), Morawiec 6 (1), Podbiał 6 (1), Pawlik 5, Woźniak 5, Gruth 4, Lis 3 (1), Czyżnielewski 2, Łaszewski 0.

Przypomnijmy, iż w najbliższą środę (17 października) oba zespoły spotkają się po raz drugi, ale tym razem w ramach Pucharu Polski - mecz również zostanie rozegrany w tyskiej Hali Sportowej, ale rozpocznie się godzinę wcześniej - o 18. Zapraszamy!