Koszykówka › Aktualności › Relacje
GKS W FINALE!

Po rewelacyjnej dogrywce koszykarze GKS Tychy wygrali drugi mecz z AZS AWF Katowice 77:66 i awansowali do wielkiego finału, w którym powalczą o awans do I ligi! Finałowego rywala poznamy dopiero w środę, a pierwszy mecz w Tychach już za tydzień!

Przed ostatnią kwartą GKS prowadził 52:40 i wydawało się, że kontroluje przebieg spotkania. Ostatnia kwarta należała jednak do katowiczan, którzy po celnych rzutach osobistych doprowadzili do remisu 61:61. Na początku dogrywki ważne punkty rzucił jednak Tomasz Bzdyra, a skutecznością popisał się również Rafał Sebrala, dzięki czemu podopieczni Tomasza Jagiełki zwyciężyli 77:66!

19 punktów i 9 zbiórek zaliczył Tomasz Bzdyra. 16 "oczek" rzucił Piotr Hałas.

W drugim półfinale Pogoń Prudnik pokonała dzisiaj GTK Fluor Gliwice 69:54 i stan rywalizacji wynosi 1:1. Decydujący mecz w środę w Gliwicach i to wtedy GKS pozna swojego finałowego rywala. Pierwszy finał w Tychach w sobotę, 12 kwietnia o godz. 19.

AZS AWF Katowice - GKS Tychy 66:77 (20:15, 10:18, 10:19, 21:9, d. 5:16)

AZS AWF Katowice: Grzegorzewski 25, Szczypka 14 (4 za 3), Kujon 10 (2), Kurdubski 2, Nowak 8 oraz Stawowski 0, Dusiło 0, Czyżnielewski 0, Wójciak 7 (1).

GKS Tychy: Basiński 9, Hałas 16 (3 za 3), Bzdyra 19 (1), Deja 7, Sebrala 13 (1) oraz Dziemba 0, Markowicz 8, Lemański 0, Weiss 5 (1), Olczak 0.