Koszykówka › Aktualności › Relacje
Świetny mecz Markowicza

W kolejnym meczu ligowym koszykarze GKS Tychy odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem tyszanie uporali się z Exact Systems Śląsk Wrocław 99:81, a do wygranej swoich kolegów poprowadził Mariusz Markowicz.

Podopieczni Tomasza Jagiełki lekko przysnęli na początku spotkania, bo po niespełna czterech minutach przegrywali 4:10. Później jednak udaną akcję zaliczył Radosław Basiński, a do kosza rywali wreszcie zaczął trafiać Tomasz Deja. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem GKS 26:22.

Na początku drugiej kwarty uaktywnił się Mariusz Markowicz, ale to w trzeciej tyszanie odjechali swojemu rywalowi na ponad 20 punktów. Przed ostatnią kwartą GKS prowadził 80:57. Ostatnia część gry to już prawdziwy popis Markowicza, który w całym spotkaniu zdobył aż 28 punktów. 18 "oczek" rzucił za to Tomasz Deja. Natomiast w drużynie gości najskuteczniejszy był Jakub Nizioł - 24 punkty.

GKS Tychy - Exact Systems Śląsk Wrocław 99:81 (26:22, 29:23, 25:12, 19:24)

GKS Tychy: Dziemba 7, Basiński 2, Bzdyra 14, Deja 18 (1 za 3), Sebrala 10 (1) oraz Markowicz 28, Lemański 3, Weiss 7 (1), Hałas 6 (1), Olczak 4.

Exact Systems Śląsk Wrocław: M. Sanny 9 (1 za 3), S. Sanny 2, Kliniewski 3 (1), Kulon 10, Malinowski 13 (3) oraz Nizioł 28 (4), Marcinkowski 9 (1), Kowalski 3 (1), Kołkowski 0, Wnętrzak 8.