Koszykówka › Aktualności › Relacje
Pucharowe zwycięstwo

W rozegranym w środowy wieczór spotkaniu I rundy Intermarche Basket Cup, GKS Tychy pokonał we własnej hali AZS AGH Alstom Kraków 84:63. Znakomitą skutecznością popisał się Tomasz Bzdyra, który wykorzystał wszystkie 11 rzutów z gry.

Początek meczu należał do GKS Tychy, który po sześciu minutach gry prowadził 16:6, a po pierwszej kwarcie 23:15. W drugiej kwarcie, od stanu 31:20, coś zacięło się w grze tyskiego zespołu. Pod koniec drugiej kwarty AZS AGH Alstom Kraków po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie - po pierwszej połowie GKS przegrywał 37:38.

Trzecia kwarta stała na niezłym poziomie, a przede wszystkim tyszanie przebudzili się. Ważne punkty zdobył Mariusz Markowicz, a celnymi rzutami za trzy popisali się również Marceli Dziemba oraz Rafał Sebrala. Dzięki temu GKS wygrał tę kwartę dwunastoma punktami i przed ostatnią częścią gry prowadził 60:49.

W ostatnich 10 minutach tyski zespół pokazał pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, ostatecznie wygrywając 84:63. W całym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem GKS okazał się Tomasz Bzdyra, który zdobył aż 23 punkty, wykorzystując wszystkie 11 rzutów z gry!

- Bardzo cieszy kolejna wygrana w wysokich rozmiarach. Drużyna z Krakowa pokazała bardzo fizyczną i agresywną koszykówkę. Była to dobra lekcja przed kolejnymi meczami ligowymi. Duże brawa należą się dla Tomka Bzdyry. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że Dawid Weiss wprawdzie nie zdobył żadnego punktu, ale zaliczył aż jedenaście asyst - powiedział po meczu trener Wojciech Jagiełka.

Jutro poznamy rywala GKS w II rundzie Intermarche Basket Cup.

GKS Tychy - AZS AGH Kraków 84:63 (23:15, 14:23, 23:11, 24:14)

GKS Tychy: Lemański 7, Weiss 0, Bzdyra 23, Deja 6, Sebrala 10 (2 za 3) oraz Dziemba 10 (1), Fenrych 2, Markowicz 13, Olczak 9 (1), Biel 0, Zub 4.

AZS AGH Alstom Kraków: Warmuz 7 (1 za 3), Borówka 0, Józefiak 10 (2), Kamecki 14, Podworski 5 oraz Zych 5, Orlicki 4 (1), Giłka 2, Stępak 5 (1), Urban 0, Dudzik 9 (2), Bloda 2.