Koszykówka › Aktualności › Relacje
Rewelacyjna pierwsza kwarta

Dzięki znakomitej postawie w pierwszej kwarcie spotkania, GKS Tychy odniósł dzisiaj pewne zwycięstwo na własnym parkiecie, pokonując Dorala Nysa Kłodzko 88:60 (30:12, 16:17, 22:15, 20:16). 17 punktów zdobył Tomasz Deja, a 15 "oczek" Rafał Sebrala.

Rywale tyskiej drużyny potrafili dotrzymać jej kroku tylko przez pięć minut pierwszej kwarty, do stanu 11:9. Wtedy to jednak podopieczni Tomasza Jagiełki wrzucili piąty bieg i odjechali rywalowi aż na 18 punktów. Kapitalny okres gry zanotował Rafał Sebrala, który w przeciągu 87 sekund oddał cztery celne rzuty, zdobywając 11 punktów. Swoje zrobił również Mariusz Markowicz i po pierwszej kwarcie GKS prowadził 30:12.

Druga kwarta zakończyła się jedopunktowym zwycięstwem Dorala. W trzeciej tyszanie budowali coraz większą przewagę, a okres niezłej gry zanotował Tomasz Deja. Przed ostatnią kwartą GKS prowadził 68:44, dzięki czemu w ostatniej części spotkania mógł spokojnie kontrolować przebieg gry. W końcówce meczu swoje pierwsze punkty w seniorskiej przygodzie z koszykówką zdobył Wojciech Zub i ostatecznie GKS wygrał 88:60.

Warto jeszcze odnotować bardzo dobrą postawę rozgrywającego Dawida Weissa, na którym wobec kontuzji Radosława Basińskiego spoczywa odpowiedzialność za konstruowanie ataków tyskiego GKS. W sobotni wieczór Weiss zdobył 7 punktów i zaliczył 7 asyst.

GKS Tychy - Doral Nysa Kłodzko 88:60 (30:12, 16:17, 22:15, 20:16)

GKS Tychy: Dziemba 12 (2 za 3), Weiss 7 (1), Bzdyra 10 (2), Deja 17, Sebrala 15 (4) oraz Fenrych 0, Markowicz 12, Lemański 0, Olczak 10, Biel 3, Zub 2.

Doral Nysa Kłodzko: Lipiński 2, Weiss 13 (1 za 3), Radwański 3 (1), Bartkowiak 11, Wojciechowski 13 oraz Kowalski 11 (1), Barycza 0, Ratajczak 0, Cieśla 3 (1), Gadomski 4.