Koszykówka › Aktualności › Relacje
Tyszanie wygrywają w Chorzowie

GKS Tychy w meczu 2. kolejki ligowej odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Albę Chorzów 75:56. Najjaśniejszą postacią meczu był rezerwowy rozgrywający Dawid Weiss.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana i zakończyła się tylko jednopunktowym prowadzeniem GKS. Tyszanie zdołali jednak zbudować przewagę w drugiej kwarcie, po której prowadzili 40:31. Przewaga ta została utrzymana w trzeciej kwarcie, chociaż w pewnym momencie Alba traciła do GKS już tylko pięć punktów. Ostatnia kwarta to jednak świetna gra całego zespołu, a decydujące były celne rzuty za trzy punkty Rafała Sebrali, Dawida Weissa oraz Radosława Lemańskiego.

Najlepszy na boisku był Dawid Weiss, który zdobył 15 punktów i zaliczył 8 asyst. Kroku dotrzymywał mu również Tomasz Bzdyra (14 punktów i 6 zbiórek) oraz Rafał Sebrala (12 punktów). Aż 10 punktów i tyle samo zbiórek zaliczył Mariusz Markowicz.

Alba Chorzów - GKS Tychy 56:75 (19:20, 12:20, 11:12, 14:23)

Alba Chorzów: Tokarski 12 (2 za 3), Gembus 6, Leszczyński 8 (1), Wójcik 11, Weselak 13 oraz Lis 3 (1), Gambusz 2, Anduła 1, Podbiał 0.

GKS Tychy: Dziemba 4, Basiński 0, Bzdyra 14 (2 za 3), Olczak 7 (2), Deja 2 oraz Fenrych 2, Markowicz 10, Lemański 9 (1), Weiss 15 (2), Biel 0, Sebrala 12 (2), Zub 0.