Koszykówka › Aktualności › Relacje
Doskonała inauguracja sezonu!

W pierwszym meczu sezonu 2013/14 koszykarze GKS Tychy rozbili na własnym parkiecie KKS Mickiewicz-Romus Katowice 93:53. Najskuteczniejszym zawodnikiem tyskiej drużyny okazał się Tomasz Deja, który zdobył 19 punktów.

Wynik meczu całkowicie odzwierciedla przebieg gry. Goście z Katowic byli w stanie dotrzymać kroku GKS przez niespełna... trzy minuty. Już po 19 sekundach gry pierwsze punkty w nowym sezonie zdobył Tomasz Deja, a po chwili po kolejnym celnym rzucie Deji i celnej "trójce" Marcelego Dziemby, GKS prowadził już 7:0. Wprawdzie zawodnicy Mickiewicza doprowadzili do stanu 7:7, ale to były ich ostatnie punkty w pierwszej kwarcie. Dzięki świetnej grze w obronie tyszanie zakończyli tę część gry z prowadzeniem 24:7. Z drugiej kwarty na uwagę zasługuje mocne wejście Jakuba Fenrycha, który swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na trzy punkty, a pierwszą połowę zakończyła celna "trójka" Rafała Sebrali i GKS prowadził 50:24.

W drugiej połowie przewaga podopiecznych Tomasza Jagiełki systematycznie rosła. Po trzeciej kwarcie było 70:38, a sześć minut przed końcem meczu GKS prowadził już nawet różnicą 44 punktów (85:41). Ostatecznie tyszanie zdobyli 40 punktów więcej od swojego rywala i z mocnym przytupem rozpoczęli ligowe rozgrywki, w których po pierwszej kolejce są liderem tabeli.

Warto jeszcze dodać, że w czwartej kwarcie w barwach GKS zadebiutował kolejny wychowanek MOSM Tychy - Wojciech Zub.

GKS Tychy - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 93:53 (24:7, 26:17, 20:14, 23:15)

GKS Tychy: Dziemba 14 (2 za 3), Basiński 3, Bzdyra 6, Olczak 16, Deja 19 oraz Fenrych 3, Markowicz 8, Lemański 2, Weiss 4, Biel 4, Sebrala 14 (2), Zub 0.

Mickiewicz Katowice: Gospodarek 6, Migała 4, Jagieła 4, Pietryga 3, Paszek 11 (1 za 3) oraz Moralewicz 5, Wołk-Jankowski 7 (1), Gruth 1, Kosmowski 12.