Tyszanie gromią Spójnię!

poniedziałek, 9 listopada 2015 09:34
GKS Tychy wygrał dalekie wyjazdowe spotkanie w Stargardzie Szczecińskim nie dając najmniejszych szans gospodarzom na piąte z rzędu zwycięstwo.

W rozegranym wczoraj meczu koszykarze GKS Tychy wygrali dalekie wyjazdowe spotkanie ze Spójnią Stargard Szczeciński 59:85. Gospodarze po fatalnym początku sezonu do niedzieli kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa notując cztery zwycięstwa z rzędu. W niedzielnym spotkaniu liczyli na kontynuację dobrej passy i z nadzieją na piąte zwycięstwo wyszli na parkiet. Tyszanie od początku postawili twarde warunki gry prowadząc po pierwszej kwarcie 12:24! Z bardzo dobrej strony pokazali się wysocy gracze Wojciech Barycz i Tomasz Deja. W drugiej kwarcie tyszanie wręcz zdemolowali gospodarzy pozwalając rzucić im tylko 9 pkt. Nawet rzucający za trzy punkty Paweł Bodych nie był w stanie dogonić rozpędzonych koszykarzy GKS-u, którzy schodząc do szatni na przerwę prowadzili 21:45! Po przerwie tyszanie nie zwalniali tempa. Gra dalej toczyła się pod dyktando GKS-u. Za trzy rozstrzelał się Piotr Hałas i Marek Piechowicz. Trafiali za trzy również wysocy gracze. Nie pomógł gospodarzom Łukasz Pacocha, który również trafiał zza linii 6,75m. 13:24 w trzeciej kwarcie dla tyszan nie pozostawiało złudzeń komu należy się zwycięstwo w niedzielny wieczór. Gospodarze wygrali czwartą kwartę, ale tyszanie kontrolowali mecz do samego końca ostatecznie wygrywając 59:85 i umacniając się na 4 miejscu w tabeli. Teraz pierwszoligowców czeka krótka przerwa bo już na środę 11 listopada została zaplanowana 9 kolejka ligowa. Tyszanie gościć będą sąsiada z tabeli Sokół Łańcut. Zapraszamy na godz. 19.00 do hali przy ulicy Piłsudskiego.

Spójnia Stargard Szczeciński - GKS Tychy 59:85 (12:24, 9:21, 13:24, 25:16)

Spójnia Stargard Szczeciński - Bodych 15 (4), Pytyś 12, Pacocha 10 (2), Koziorowicz 9 (1), Pieloch 4, Bigus 4, Wróblewski 3 (1), Soczewski 2.

GKS Tychy - Piechowicz 17 (2), Barycz 16 (2), Deja 14 (2), Hałas 13 (4), Dziemba 7 (1),  Szpyrka 6, Olczak 4, Markowicz 4, Basiński 2, Bzdyra 2.

Początek środowego meczu w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 5 zł (jedynie dla pełnoletnich panów, reszta - wstęp wolny) będzie można kupić godzinę wcześniej.
Zapraszamy na kolejny domowy mecz sezonu 2015/16!