Znicz zgasł w Tychach!

niedziela, 1 listopada 2015 09:24
Beata Kucz
Jedna z dwóch niepokonanych drużyn w pierwszej lidze poległa na tyskim parkiecie. Drużyna z Pruszkowa, która do tej pory obok Krosna szła od zwycięstwa do zwycięstwa doznała srogiej porażki bo aż 17 punktami!

Tyszanie od pierwszego gwizdka dominowali na parkiecie. Szybkie prowadzenie 12:2 dało do zrozumienia drużynie z Pruszkowa, że w Tychach nie będzie łatwo. Chociaż goście od czasu do czasu zbliżali się punktowo do tyszan,  to GKS bardzo dobrze spisywał się w obronie notując liczne zbiórki z tablicy oraz przechwyty. Widać było determinację zespołu i wolę walki. Rewelacyjnie asystował Radek Basiński (9 asyst) wespół z Karolem Szpyrką walczącym w obronie o każdą piłkę.
- skoncentrowaliśmy się na sobie to ,że Znicz rozegrał zaległe spotkanie w środę nie miało dla nas żadnego znaczenia byliśmy skuteczni, dobrze broniliśmy zwłaszcza w drugiej połowie, to zwycięstwo cieszy i na pewno mentalnie podbuduje zespół, mamy teraz ciężki terminarz dwa dalekie wyjazdy. Mam nadzieję, że nastawienie będzie pozytywne i jedziemy po zwycięstwa - podsumował Karol Szpyrka.
    Równo z końcową syreną oddał niecelny rzut przez całe boisko Patryk Przyborowski i to  tyszanie wygrali pierwszą połowę 41:39.
    Po wyjściu z szatni wydawałoby się, że ekipa z Pruszkowa ciężkie chwile ma już za sobą i przypomnieli sobie jak zwyciężać. Gra stała się bardziej wyrównana. Na tablicy kilkukrotnie pojawiał się remis a nawet prowadzenie Znicza. Szybko 4 faule złapał Wojtek Barycz i trener Tomasz Jagiełka musiał posadzić go na ławce. Po trzeciej kwarcie drużyna z Pruszkowa prowadziła jednym punktem. Ostatnia kwarta to już koncertowa gra koszykarzy GKS-u. Wrócił na boisko Wojtek Barycz zaczynając trafieniem za trzy punkty. Dobrą zmianę dał Mariusz Markowicz notując dwa bardzo ważne przechwyty. Gra obronna naszych koszykarzy zasługiwała na brawa publiczności. Gościom pozostały tylko rzuty osobiste, bo z gry tyszanie nie dawali żadnych szans. Zza linii 6,75m rozstrzelał się Piotrek Hałas (5/9) doprowadzając kibiców do euforii i cały zespół do wysokiego zwycięstwa w kwarcie (27:9!) jak i w całym meczu 87:70!
- wynik nie odzwierciedla tego co się tutaj działo, spotkanie było trudne, dobrze grający jeden na jeden przeciwnik. Fajnie, że skuteczność dopisała w czwartej kwarcie i dosyć wyraźne zwycięstwo na koniec. Poprawiliśmy grę defensywną i skuteczność co zaważyło, że drużynie z Pruszkowa entuzjazm opadł. Potrzebujemy takich zwycięstw po tym słabym początku staramy się wejść na odpowiednią ścieżkę i myślę, że nie ma lepszej metody niż zwycięstwa z takimi drużynami - powiedział po meczu Piotr Hałas.
    Teraz drużynę GKS-u czeka daleki wyjazd do Stargardu Szczecińskiego na mecz z tamtejszą Spójną. Ten mecz w niedzielę 8 listopada.

GKS Tychy - Znicz Basket Pruszków 87:70 (23:17, 18:22, 19:22, 27:9)

GKS Tychy - Hałas 24 (5), Basiński 16 (2), Barycz 11 (1), Szpyrka 10 (1), Bzdyra 9 (1), Piechowicz 6, Deja 6, Markowicz 5.

Znicz Basket Pruszków - Janiak 12 (2), Put 11 (1), Przyborowski 10 (1),Kordalski 9, Czosnowski 7 (1), Tarczyk 7 (1), Słupiński 7, Tokarski 5 (1), Cechniak 2.