34 punkty Olczaka

sobota, 10 grudnia 2011 15:42
autor: Leszek Sobieraj
W 11. kolejce trzeciej ligi koszykarskiej GKS Tychy pokonał AZS Politechnikę Częstochowa 87:66.

Tyszanie byli wprawdzie faworytem dzisiejszego meczu, jednak rezultat pojedynku nie był sprawą oczywistą z uwagi na trudną sytuację kadrową GKS. Z powodu urazów nie mogli zagrać Weiss i Wojsz, kontuzję nadal leczy Bzdyra, a Jaroszek musiał wyjechać. Na dodatek w drużynie nie ma już Świerczewskiego i Mikuły. Trener Tomasz Jagiełka włączył więc do składu brata, Wojciecha Jagiełkę, który wszedł pod koniec spotkania i uległ… kontuzji. Wypada mieć nadzieję, że zawodnicy szybko zaczną wracać do gry.

W meczu z trzecim w tabeli AZS Częstochowa tyszanie prowadzili od początku, spokojnie kontrolując przebieg gry. Klasą dla siebie okazał się Paweł Olczak, który zdobył 34 punkty, w tym cztery razy trafił za „trzy”. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 12 punktami, do przerwy było 47:35. Olczak był nie tylko skuteczny pod koszem rywali, ale także w obronie, raz po raz notując zbiórki. Dotrzymywali mu kroku także Markowicz i Wróblewski, więc kilkunastopunktowa przewaga GKS utrzymywała się przez trzy kwarty, a w ostatniej urosła do ponad 20 punktów.

GKS Tychy prowadzi w tabeli bez strat – w 10 meczach (mecz zaległy z Dobrodzieniem – 21 grudnia)) zdobył 20 punktów. Kolejne spotkanie tyszanie rozegrają w Katowicach z UKS Katowice (17.12), a w Tychach zmierzą się 7 stycznia z Mickiewiczem Katowice.

GKS Tychy – AZS Częstochowa 87:66 (30:18, 17:17, 25:12, 15:19)

GKS Tychy: Olczak 34 (4 za 3), Markowicz 15, Wróblewski 12, Kornecki 11, Kaczmarski 1 oraz Buczyński 7 (1), Fenrych 3, Kuźdub 2, Jagiełka 2, Józefów 2.

sobota, 6 stycznia 2018

18. kolejka I ligi: Opinia Marcina Kowalewskiego i skrót meczu GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70