W końcu wracamy do gry po serii przegranych spotkań

sobota, 11 stycznia 2020 21:10
autor: Artur Wojdan
W sobotę 11 stycznia 2020 roku do Tychów zawitał KS Księżak Łowicz.

Wartość tego meczu była wysoka - trzeba wrócić na zwycięską ścieżkę. Po wykluczającej z gry kontuzji Maksa Kulona do Tychów powrócił jego brat Norbert. Trener Tomasz Jagiełka właśnie na niego postawił, wystawiając go w pierwszej piąte razem z Przemkiem Wroną, Pawlem Zmarlakiem, Damianem Szymczakiem i Michałem Jankowskim. Pierwsze punkty dla tyszan zdobył punktowy lider Michał Jankowski. Razem z Michałem na kosz rzucili się Norbert Kulon i Przemek Wrona. Szybko niestety faule dostają nasi wysocy i na parkiet wchodzi duet Patryk Kędel i Piotr Karpacz. Jeden i drugi pokazali, że ten mecz jest bardzo ważny, punktując raz za razem. Z drugiej strony Księżak nie odchodził daleko punktowo. Starannie wykonywane przez gości rzuty wolne trzymały wynik. Początek drugiej kwarty zdecydowanie dla łowiczan. Szybki timeout wziął trener Jagiełka i zaczęło odrabianie się punktów. Dwie trójki Michała Jankowskiego wyprowadzają GKS na prowadzenie po 2 kwarcie. Wynik na tablicy to 48:45. Po przerwie goście jakby zostali w szatni. Tyszanie to wykorzystali i zaczęli trafiać rzut za rzutem. Po efektownej asyście od Pawła Zmarlaka trafia Maciek Krakowczyk i prowadzenie gospodarzy wynosi już 63:51! Potem zaczęło się znowu faulowanie i Księżak trafił 6 celnych osobistych z rzędu. Trzecia cześć gry kończy się wynikiem 69:63. Początek ostatniej kwarty to popis umiejętności GKS-u. W ataku trafiają na zmianę Michał Jankowski, a w obronie natomiast popis bloków naszych wysokich. W końcu wygrywamy jakże ważny mecz! Pokonujemy KS Księżak Łowicz 99:82!

GKS Tychy 99:82 KS Księżak Łowicz (26:24, 22:21, 21:18, 30:19)

Jankowski 23, N. Kulon 18, Karpacz 15, Kędel 14, Zmarlak 10, Krakowczyk 8, Szymczak 5, Wrona 4, Woroniecki 2, Ziaja, Karwat, Zawadzki

sobota, 11 stycznia 2020

28. kolejka I Ligi: Wypowiedzi i skrót meczu GKS Tychy - STK Czarni Słupsk 102:103