Wygrywamy ostatni domowy mecz w tym roku!

sobota, 30 listopada 2019 21:13
autor: Artur Wojdan
W sobotę 30.11 o 18:00 rozpoczęliśmy ostatni w tym roku mecz domowy. Naszym przeciwnikiem był Timeout Polonia 1912 Leszno.

Niestety musieliśmy zmierzyć się znowu bez naszych 2 zawodników. Z powodu kontuzji dalej pauzują Kacper Majka i Damian Szymczak.

Mecz rozpoczął się od celnego osobistego w wykonaniu Kamila Chanasa, lecz z drugiej strony odpowiedział spod kosza od razu Paweł Zmarlak. Potem zaczęła się walka punkt za punkt. Ta cześć gry na pewno należała do Pawła Zmarlaka, który ukończył ją linijką - 13 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty i 1 przechwyt. Kwartę kończymy 24:16. W następnej części gry rządził pod koszem nasz center Przemek Wrona, który dał 6 cennych zbiórek i dodał do tego 13 punktów. Z drugiej strony cały zespół Leszna punktował na zmianę, lecz przewaga GKS-u utrzymywała się dalej około 5 punktów. Na początku 3 kwarty byliśmy świadkami festiwalu rzutów za 3 punkty, których przez pierwsze 5 minut wpadło aż 6, a w tym 2 trójki Marcina Woronieckiego w zaledwie 50 sekund! Nieznacznie przegrywamy tę cześć gry, lecz wynik dalej dla nas - 64:61. Ostatnia kwarta to już popis naszego strzelca. Michał Jankowski trafił w tej kwarcie 17 punktów!!! U gości punktowali na zmiane Chanas, Pabian i Krawczyk. Nawet 11 celnych „trójek” Leszna w całym spotkaniu nie starczyło na rozpędzonego w ataku Michała Jankowskiego oraz rządzącego pod koszem Przemka Wrony. Domowa wygrana stała się faktem. Wygrywamy z Polonią 92:82.

Był to dla nas bardzo ważny mecz. Leszno miało taki sam bilans jak my, czyli był to „pojedynek o 4 punkty”. Chcieliśmy bardzo wygrać, tym bardziej, że ostatni mecz u siebie wygraliśmy prawie 2 miesiące temu, także mieliśmy zamiar w końcu zwyciężyć w domu. Ważne było to, że każdy kto wchodził na boisko dał coś od siebie drużynie. Nieważne czy grał 5 minut, czy 15, po prostu każdy dawał z siebie 200% i to było kluczem do zwycięstwa - podsumował po meczu Przemek Wrona.

GKS Tychy 92:82 Timeout Polonia 1912 Leszno

Jankowski 25, Woroniecki 21 (5/8 za 3), Zmarlak 19 (10 asyst), Wrona 15 (12 zbiórek, 3 przechwyty i blok), Kędel 7, Kulon 3, Krakowczyk 2, Karpacz, Karwat

sobota, 30 listopada 2019

28. kolejka I Ligi: Wypowiedzi i skrót meczu GKS Tychy - STK Czarni Słupsk 102:103