Nerwowa końcówka oraz dogrywka dla nas!

niedziela, 24 listopada 2019 14:17
autor: Artur Wojdan
W sobotnim meczu w Pruszkowie cel był tylko jeden - za wszelką cenę wygrać mecz!

Przed samym spotkaniem został przeczytany list, ponieważ w piątkowy poranek zmarł Prezes i Współzałożyciel MKS-u Znicz Basket Pruszków Jarosław Jadachowski.

Do spotkania podchodzimy bardzo osłabieni, gdyż nie mogli nas wesprzeć niscy zawodnicy Kacper Majka i Damian Szymczak, z drugiej strony nie zagrał January Sobczak oraz Robert Cetnar. Z pierwszych 13 punktów drużyny autorem 7 był Marcin Woroniecki, którego kosze już od pierwszej minuty się słuchały. W 4 minucie meczu mamy zmianę i na parkiet wchodzi pierwszy raz Maciek Krakowczyk. Już po minucie gry trafił swoje pierwsze punkty w tym sezonie, rzucając trójkę. Do końca pierwszej kwarty dyktujemy warunki i kończymy ją 22:13. Druga część meczu to już indywidualny pokaz Michała Jankowskiego, który trafia 11 punktów i utrzymuje odpowiedni dystans punktowy do rywali. Po pierwszej połowie na tablicy widnieje wynik 33:43. Po przerwie zawodnicy mocniej bronili swojego kosza. U gospodarzy szalone rzuty trafiał Mateusz Szczypiński, u nas natomiast swoje umiejętności rzutowe pokazał Marcin Woroniecki. Trzecią kwartę nieznacznie przegrywamy, ale wynik dalej dla nas. Prowadzimy 57:50. Potem już mieliśmy przestoje punktowe, a z drugiej strony dalej punktował Mateusz Szczypiński. Na 2 minuty do końca celnym wsadem Szweda Pruszków wychodzi na prowadzenie. Wtedy ważny rzut za 3 trafił Michał Jankowski. 20 sekund przed końcem gospodarze trafiają 2 osobiste i trener Jagiełka prosi o czas. Po rozrysowanej akcji do kosza trafia Patryk Kędel i jesteśmy świadkami remisu. Czas na dogrywkę. Tutaj już zadecydowało doświadczenie Michała Jankowskiego, który trafił 8 punktów (w tym 2/2 za 3). Znicz Basket nie umiał już odpowiedzieć na zadany cios. Z bardzo nerwowego meczu wychodzimy zwycięsko 89:83!

Wyszliśmy wczoraj skoncentrowani, pewni siebie, agresywni co było widać w pierwszej połowie. Skutkiem tego było aż 20 fauli. W pewnym momencie byliśmy aż za agresywni, wtedy powinniśmy się trzymać tego skautingu, który trener nam przygotował. Po przerwie trochę opadliśmy z sił, Pruszków natomiast rzucił kilka dzikich rzutów. Kibice ich trochę ponieśli, trafiali bardzo trudne rzuty, ale na szczęście my zachowaliśmy zimną krew, byliśmy mocno skoncentrowani i przechyliliśmy szale na naszą korzyść. Tym zaangażowaniem, takim pazurem na pewno wygramy jeszcze niejeden mecz w tej lidze - po meczu dodał Marcin Woroniecki.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków 83:89 GKS Tychy

Jankowski 32, Woroniecki 18, Kędel 18, Wrona 9, Zmarlak 5, Krakowczyk 3, Karpacz 2, Kulon 2, Karwat

sobota, 30 listopada 2019

28. kolejka I Ligi: Wypowiedzi i skrót meczu GKS Tychy - STK Czarni Słupsk 102:103