Jeden punkt w Kołobrzegu!

niedziela, 25 listopada 2018 09:30
Jarosław Danielak
Tyszanie podzielili los drużyn z czołówki tabeli i przegrali w Kołobrzegu.

Początek meczu nie wskazywał na pewną wygraną gospodarzy pomimo kilku strat w wykonaniu GKS. Kotwica na każdą próbę oddalenia się od przyjezdnych karcona został rzutem z dystansu, których tyszanie trafili aż pięć w pierwszej odsłonie. Po pierwszej kwarcie, która zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości w grze obu drużyn wiele się zmieniło. Tyszanie nadal punktowali pięciokrotnie z dystansu jednak w obronie nie byli w stanie zatrzymać Kotwicy, która radziła sobie pod koszem i pokazała, że rzut z dystansu nie jest im obcy. Przewaga gospodarzy do przerwy wzrosła do ośmiu punktów. Po wyjściu z szatni GKS zabrał się do odrabiania strat. Gra w obronie wyglądała lepiej i pomimo braku poprawy skuteczności udało się dogonić gospodarzy. Ostatnia kwarta zaczęła się rewelacyjnie dla tyszan. Kotwica przez prawie cztery minuty przy prowadzeniu GKS 0:10 nie potrafiła zdobyć punktów. Wydawało się, że tyszanie mają już grę pod kontrolą, jednak kilka trójek w ciągu trzech minut pozwoliło gospodarzom wrócić do gry. Do tego doszły straty tyszan i Kotwica złapała wiatr w żagle. Sfrustrowani koszykarze GKS nie umieli zatrzymać miejscowych, którzy co raz śmielej przeprowadzali swoje akcje nie pozwalając w ostatnich trzech minutach zdobyć swojego kosza. Ostatecznie Kołobrzeg przełamuje złą passę wygrywając 99:84.

Energa Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 99:84 (21:22, 31:22, 15:21, 32:19)

Energa Kotwica Kołobrzeg - Zalewski 20 (3), Janiak 18 (4), Grujić 16 (3), Bodych 15, Ryżek 10 (2), Stanios 5, Przyborowski 5, Suliński 4 (1), Wrona 4, Dobriański 2.
GKS Tychy - Wieloch 13 (3), Maj 12 (2), Szymczak 12 (2), Kulon 12 (1), Jankowski 11 (3), Majka 10 (2), Bogdanowicz 8 (1), Zmarlak 6 (2).