Poznań bez przełamania w Tychach!

sobota, 17 listopada 2018 22:01
Michał Giel
Ciężko wywalczony komplet punktów zostaje w Tychach. Tyszanie pokonują Biofarm Basket Poznań 94:83.

Wiadomo było od początku, że będzie to trudne spotkanie i pełne walki o każdy centymetr parkietu. Młodzi zawodnicy z Poznania już w pierwszych minutach pokazali, że tanio skóry nie sprzedają i nie przyjechali tu na wycieczkę. Tym bardziej im zależało żeby przełamać złą passę porażek trwającą siedem kolejek. Od początku narzucili swój rytm gry, z którym nie potrafił sobie poradzić GKS. Dziesięciopunktowa przewaga gości rosłaby nadal gdyby nie duet Piotr Wieloch i Michał Jankowski. Tyszanie z uporem gonili wynik jednak przyjezdni za wszelką cenę nie chcieli oddać prowadzenia. Na każdą akcję podkoszową GKS odpowiadali rzutem z dystansu co utrzymało minimalne prowadzenie do przerwy 45:46. Po wyjściu z szatni GKS wręcz rzucił się do gardeł przyjezdnych, którzy przez cztery minuty nie potrafili zatrzymać tyszan powiększających przewagę do dziesięciu punktów. Nie do zatrzymania był Damian Szymczak i Paweł Zmarlak. Kilka trójek w krótkim czasie podcięło skrzydła gościom z Poznania. Swoje konto punktowe powiększał Michał Jankowski karcąc gości rzutami z dystansu. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki wiedzieli, że tego spotkania nie mogą już przegrać. Czwarta kwarta chociaż remisowa to jednak pod kontrolą GKS, który ostatecznie wygrywa 94:83. Teraz czeka tyszan daleki wyjazd do Kołobrzegu.
- wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie. Początek bardzo ospały z naszej strony, dużo nerwowości co widać było po nietrafionych rzutach z otwartych pozycji. Poznań dzięki temu się napędzał dobrą skutecznością my nie mogliśmy ich zatrzymać zwłaszcza z dystansu. Przyjezdni walczyli przy naszej ospałej postawie. Nie możemy do tego dopuszczać przy kolejnych meczach bo to może zemścić się na naszą niekorzyść. W drugiej połowie pokazaliśmy więcej energii i komunikacji w obronie, dużo przechwytów i skuteczności co dało zwycięstwo. Znam chłopaków z Poznania, wiem jak rozrzucają piłkę i czego szukają więc kilka przechwytów na moim koncie - powiedział po meczu Piotr Wieloch.

GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań 94:83 (17:24, 28:22, 28:16, 21:21)
GKS Tychy - Jankowski 26 (4), Zmarlak 16 (2), Wieloch 14 (2), Szymczak 12 (1), Maj 9, Kulon 6, Bogdanowicz 5 (1), Majka 4 (1), Fenrych 2.
Biofarm Basket Poznań - Smorawiński 16 (4), Bręk 15 (1), Samsonowicz 11 (3), Lewandowski 9, Kurpisz 8 (2), Tomaszewski 8 (2), Metelski 6, Gruszczyński 5 (1), Czyż 4, Rostalski 1.