Dwa punkty zostają w Wałbrzychu!

sobota, 10 listopada 2018 20:36
Jarosław Danielak
Po bardzo ciężkim spotkaniu tyszanie przegrywają z Górnikiem 73:65.

Od hymnu narodowego rozpoczął się mecz przyjaźni w Wałbrzychu. Tak też było na parkiecie bo żadna z drużyn nie chciała ukarać swojego przeciwnika punktami. Strzelecka niemoc w pierwszej połowie meczu była nie do uwierzenia dla licznie zebranej publiczności. Zwłaszcza gospodarze wyglądali jakby nie grali u siebie. W drugiej kwarcie zdołali zdobyć jedynie cztery punkty a wynik połowy wyglądał jak po jednej kwarcie (22:31)! Wydawało się, że GKS przy takiej postawie Górnika wywiezie łatwe punkty z Wałbrzycha. Jednak nic bardziej mylnego. Po wyjściu z szatni gospodarze potrzebowali niespełna trzech minut żeby odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Tyszanie przez prawie osiem minut nie potrafili znaleźć drogi do kosza. Nawet dwie przerwy na żądanie nie przyniosły efektu. Dopiero przy stanie 16:0 Damian Szymczak przerwał rzutem z dystansu zerowe konto w kwarcie. W czwartej odsłonie gra tyszan wyglądała zdecydowanie lepiej i na pięć minut przed końcem GKS wrócił do gry. Jednak nie do zatrzymania był Piotr Niedźwiedzki i to głównie za jego sprawą Górnik utrzymał prowadzenie i końcowe zwycięstwo 73:65.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - GKS Tychy 73:65 (18:12, 4:19, 24:6, 27:28)
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Niedźwiedzki 19, Kruszczyński 15 (3), Durski 11, Der 9 (1), Wróbel 8, Ratajczak 6, Spała 5.
GKS Tychy - Jankowski 21 (3), Wieloch 9 (2), Szymczak 9 (1), Zmarlak 6 (1), Majka 5 (1), Kulon 5, Maj 4 (1), Bogdanowicz 3 (1), Fenrych 2, Taisner 1.